reklama

Botox

Botox patří v současném kosmetickém odvětví k jedné z nejúčinnějších metod na odstranění vrásek, získání mladistvého vzhledu. Kromě estetických vlastností se botoxové injekce používají i při nemocích. Botox pomůže v boji proti migréně či nadměrnému pocení. Ve světě se mocná síla botoxu využívá i v modelingu, kdy je třeba vydržet na vysokých podpatcích. Botox vpichovaný do chodidel je zbavuje bolesti z nepohodlné obuvi.

Estetická dermatologie využívá tento nebezpečný jed, jako rychlou a téměř bezbolestnou metodu, která vyhladí mimické vrásky. Za názvem botox se ukrývá látka botulotoxin, který vyhlazuje vrásky tím, že zamezí nervovým zakončením přenášet mimickým svalům podněty. Ty se nehýbou a vrásky mizí. Ošetření trvá půl hodiny a účinek je vidět do týdne. Působení botoxu trvá asi půl roku, po této době je možné zákrok opakovat.

Případné otravy se nemusíme bát. Pod kůži se vpichuje jen velmi malá dávka, že je otrava vyloučená. Pokud byste o tento zákrok stáli, určitě vyhledejte vyškoleného lékaře.

Botoxem proti nemoci a bolesti

Botox je velmi účinnou látkou, která dokáže odpomoci od nepříjemných zdravotních potíží. Jednou z nich je chronická migréna. Botox jako lék proti migréně je schválený ve Velké Británii. Vpichuje se do 32 míst na hlavě a krku po dobu 12 dní. Za tuto proceduru zaplatí v Anglii až 350 liber.

Stejně tak se z botoxu radují ti, kteří se nadměrně potí. Za 8 tisíc korun se dostanete na vyšetření a zákrok, kde vám vpíchnou botox do podpaží, dlaně nebo kamkoliv, kde trpíte nadměrným pocením. Účinky setrvávají až 9 týdnů. Jde o ambulantní zákrok s lokální anestezií.

V USA a ve Velké Británii je velkým hitem si botox vpichovat do chodidel, která znecitliví a vy vydržíte po celý den v nepohodlné obuvi na vysokých podpatcích. Tento zákrok je velmi oblíbený, ale nesouhlasí s nim ortopedové, kteří tvrdí, že se noha deformuje a při dlouhodobé chůzi na podpatcích se ničí i záda.

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama