reklama

6 tipů, jak se zbavit černých kruhů pod očima

Kruhy pod očima můžete zamaskovat, ale lepší bude vyřešit příčinu. Může to být i chronická rýma!

Foto: Isifa/Thinkstock

Infobox

Budete asi překvapeni, ale nejčastější příčinou bývá ucpaný nos! Rýma a ucpaný nos totiž vedou k tomu, že se v žilkách, které normálně odvádějí krev z oblasti očí do oblasti nosu, hromadí krev, žilky pak tmavnou, rozšiřují se a propouštějí tekutinu do okolí.

Máte opuchlé oči a pod nimi tmavě fialové kruhy? Ať už je na vině příliš dlouhý únavný den, nebo naopak bezesná noc, budete k jejich řešení možná potřebovat něco více než studenou vodu z umyvadla nebo "spásný" korektor.

Kruhy pod očima jsou tvořeny tukem a tekutinou, která se v tomto místě ukládá. To se samozřejmě může stát na kterémkoli místě těla, nejvíce patrné je to ale tam, kde je kůže velice tenká, jako je tomu právě v okolí víček. K ukládání tekutiny v okolí očí vedou různé příčiny: otoky, alergie a samozřejmě i stárnutí - kůže ztrácí s přibývajícím věkem elasticitu.

Náš tip: Podle obličeje poznáte nemoc. Prozradí, co vám chybí

Pokud máte s váčky pod očima nebo fialovými kruhy dlouhodobé problémy, zamyslete se nad změnou životního stylu nebo sáhněte po některém z triků, které nabízí moderní kosmetika.

1. Pořádně se vyspěte!

Je to levný, ale zároveň účinný způsob, jak se vyhnout opuchlým očím a kruhům pod nimi. Spánek nejen rozjasní vaše oči, ale také dává tělu čas potřebný k regeneraci buněk pokožky.

2. Snižte spotřebu kávy a alkoholu

Nápoje s obsahem kofeinu nebo alkoholu přispívají k dehydrataci organismu, takže fialové kruhy pod očima jsou více nápadné. Ke každému šálku kávy byste vždy měli vypít také sklenici vody.

3. Dejte si studený obklad

Na oči si můžete přiložit jen kapesník namočený v ledové vodě nebo čajové lžičky, které jste vychladili v mrazáku. Mnozí odborníci ale nedají dopustit na studené a vlhké čajové sáčky se zeleným čajem.

4. Zkuste kosmetiku

Pomohou přípravky na zesvětlení pokožky nebo krém s vitamínem K. Kruhy pod očima mohou být způsobené nadměrnou tvorbou pigmentu melaninu a v tom případě by vám mohly pomoci krémy s obsahem retinolu, hydrochinonu, vitamínu C a dalších zesvětlujících látek. Pokud jsou příčinou tmavých kruhů popraskané cévy, poohlédněte se po přípravcích s obsahem vitamínu K.

Doporučujeme: Líčením se stárne. Kosmetika zrychlí přechod o 4 roky

Používejte korektor o odstín světlejší, než je vaše přirozená barva pleti, pomůže tmavé kruhy lépe zahladit. Používejte také korektor chránící před UV zářením s ochranným faktorem minimálně 15, abyste dál nepodporovali tmavnutí pokožky u očí.

5. Svěřte se do rukou dermatologa

Kruhy nebo váčky pod očima lze řešit také laserovým zákrokem nebo injekcí výplní, které vypnou propadlá tmavá místa.

(vek)

více na uLékaře

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Zarudlé oči: Co mohou znamenat a jak na ně?

Biologická léčba je lepší než chemo. Ale dražší

9 známek blížící se demence: Bez ohledu na věk

Mrtví nestojí Babišovi ani za komentář. Já z lidí hlupáky dělat nebudu, říká Mucha | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama