reklama

Skvrny od sluníčka na obličeji? Takhle se jich zbavíte

Léto, sluníčko a nejčastěji exotická dovolená si vybraly tvrdou daň:  pigmentové skvrny na obličeji.  Tmavá nepravidelná místa jsou skutečnými „skvrnkami na kráse".  Kdo by se jich nechtěl zbavit? Jak ale na to?  

Foto: Profimedia.cz

Léto, sluníčko a možná exotická dovolená si vybraly tvrdou daň: pigmentové skvrny na obličeji.  Tmavá nepravidelná místa jsou skutečnými „skvrnkami na kráse".  Kdo by se jich nechtěl zbavit? Jak ale na to?

Nejdříve se raději objednejte na konzultaci ke kožnímu lékaři. Pro vlastní klid. Občas se totiž stane, že to, co lidé často považují za pihy či pigmentové skvrny, jsou příznaky nebezpečné rakoviny kůže.

Pusťte se do nich

Pobyt na slunci zvyšuje aktivitu i počet melanocytů, což jsou buňky tvořící barevné kožní barvivo. Dochází  tak ke zvýšené produkci pigmentu,  čímž kůže tmavne. Většinu poruch pigmentace způsobuje UV záření, vliv však mají  hormony a genetická dispozice.

Pokud máte jistotu, že jde pouze o kosmetický problém, můžete začít s jeho likvidací.  Zapomeňte však na krémy, obvykle bývají zcela neúčinné.

Nebojte se chemie

Na druhou stranu však není třeba se bát chemického peelingu. Dnes už se využívá zcela jiná generace chemického peelingu, než jak si jej mnoho žen vybavuje ve spojení se seriálem Sex ve městě, kde Samantha po ošetření odchází ze salonu se zarudlým obličejem plným puchýřů.  Současný chemický peeling je míchán v takové koncentraci, že po něm v žádném případě žádné puchýře nezůstávají.

„U klientek s velmi citlivou pletí může dojít k mírnému zarudnutí pokožky, které nejpozději do 48 hodin zcela vymizí,"  potvrzuje Petr Zach, odborník v oboru kosmetické péče ze studia Energy Care.

Dobrá dvojka

Ideální je zkombinovat chemický peelingu s další metodou. Ani jednoho ošetření není třeba se obávat, jsou vysoce účinná a naprosto šetrná.

"Pokud po ošetření chemickým peelingem podstoupíte ještě ošetření pomocí bioradiofrekvence,  jeho efekt se výrazně podpoří, upozorňuje Petr Zach.

Bioradiofrekvenční přístroj je velmi účinný i na ostatní problémy pleti. Jeho využitím  zároveň také zpevníte pokožku obličeje a velmi výrazně redukujete případné vrásky. 

Krémy tedy nejsou na nic?

„Krémy doporučované proti pigmentovým skvrnám jsou pak účinné spíše jako jejich prevence a lze je doporučit používat po dosažení kýženého výsledku, aby se efekt ošetření co nejvíce prodloužil. Specialista v kosmetickém salonu posoudí stav vaší pleti a rozsah pigmentových skvrn a podle toho vám doporučí počet potřebných ošetření i produkty pro domácí péči," uzavírá odborník Energy Care.

LÉČBA I PREVENCE

Hlavní podmínkou úspěšné léčby je však ochrana před slunečním zářením. Samozřejmostí by proto měla být celoroční ochrana obličeje před UV zářením, a to pravidelným používáním denních krémů  s vysokými ochrannými faktory, nebo každodenní aplikace opalovacích přípravků s UVA i UVB filtry.

 

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama