reklama

TRX posiluje a zpevňuje svalstvo

TRX je meteda formování, která má původ u amerického námořnictva

Foto: Žena

Chcete zpevnit tělo, ale běžná posilovna nebo cvičení už nestačí? Potřebujete zformovat postavu a zpevnit svalstvo? Vyzkoušejte  TRX posilování.

Kde se TRX cvičení vzalo? Je to tajná zbraň amerického námořnictva. Pokud se budeme ale více zajímat o název, jedná se o zkratku Totalbody Resstence Exercises, což do češtiny lze přeložit jako cvičení pro všechny svaly těla. A co se týče námořnictva, opravdu původ sahá k němu. TRX používali mariňáci mimo základnu k udržení dokonalé fyzické kondice.

TRX je multifunkční nářadí, které se používá všude po světě.Tento dvojitý popruch s karabinami se dá zavěsit opravdu kdekoliv, ať už v posilovnách, na dveřích od pokoje, nebo jednoduše přes větev stromu v oblíbeném parku. Novinka se už rozšířila do mnoha center v Praze, Brně, Plzni, Zlíně, ale i do menších měst a obcí. Takže pokud si nebudete chtít TRX koupit, není nic jednoduššího než si vyhledat příslušnou posilovnu nebo centrum, které tuto metodu posilování využívá.

Při cvičení je neustále zapojeno stabilizační svalstvo jako břicho, záda a trup. K tomu se posiluje flexibilita, koordinace a rovnováha. Pro zpestření cvičeni je možné použivat jiné pomůcky - medicinbal, step a mnohé další. 

Celou podstatou posilování je vaše vlastní tělo, jeho úklon vůči popruhu určuje intenzitu cvičení a vaše celková váha udává zátěž, se kterou lze cvičit. Proto je logicky cvičení pro obéznější lidi mnohem náročnější a doporučuje se jim navštěvovat centra, kde s tímto pohybem mají zkušenosti a dokáží každému poradit. Pokud se ale bude někdo stydět a koupí si pomůcku raději domů, dostane i výukový materiál s přesnými instrukcemi.

Sada TRX popruhů a pomocných materiálů přijde zhruba na čtyři tisíce korun.

 

 

"Utajené" a překrásné místo na Pražském hradě. Je škoda, že o něm spousta lidí neví | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama