reklama

S postupujícím věkem pokožka ztrácí pružnost, svaly ochabují a obličej ztrácí přirozený tvar oválu. Lifting odstraňuje přebytečnou pokožku. Na dolní části lze upravovat podbradek, krk a úroveň dolní čelisti. Horní lifting upraví kůži na čele, zvedá se horní víčko a redukují váčky pod očima.

Zákrok prospívá naší kráse. Zmenšují se hluboké vrásky a celá tvář působí po zákroku svěže a mladě. Rozhodnutí o formě provedení závisí na tom, jakou úpravu aktuálně potřebujeme. Řeší se struktura pokožky a anatomická stavba obličeje.

Po liftingu pokožka dále stárne, proto je samozřejmé, že i vrásky se časem objeví. Jde pouze o zpomalení procesu. Spolu se zákrokem se doporučují i neinvazivní omlazující procedury, pro celkový efekt.

Zákrok spočívá ve vytahování kůže nahoru nebo za uši. Její nadbytek se nenávratně odstraní. Rány jsou zašívány drobnými a téměř neviditelnými stehy. Operace probíhá v celkové anestezii, obvykle trvá dvě až čtyři hodiny. Pobyt v nemocnici se stanoví od dvou do tří dnů. Pacient čtrnáct dní nosí obvazy, a pak následuje odstranění stehů.

Po dobu rekonvalescence se musí omezit fyzická námaha. Po pár týdnech zmizí otoky a intenzivnější pocit tahu za ušima. Normální vzhled získá pacient zhruba po deseti dnech a hojení trvá něco málo přes měsíc.

Bolest je patrná několik dnů po operaci, ale je pod kontrolou léky tlumící bolest a zánět. Řezy se dělají tam, kde se kůže přirozeně ohýbá. Jizva časem zbledne a bude skoro neviditelná. Konečný efekt vydrží od pěti do osmi let. Záleží na životním stylu, genetice a péči o pleť.

Nesmíme se ran dotýkat, protože může vzniknout těžká infekce, která se léčí antibiotiky nebo dreny. Poškození obličejových nervů při liftingu se stává opravu jen zřídka kdy. Jde o minimální riziko. Někdy nastanou problémy se zvedáním obočí. Kontraindikacemi mohou být chudokrevnost, cukrovka, cévní poruchy, vysoký tlak.

Cena faceliftingu

Jde pouze o orientační údaj. Záleží na tom, jakou si vybereme kliniku a kolik se platí za operační výkon. Dále se posuzuje metoda, a zda je součástí další výkon jako například liposukce podbradku, operace očních víček atd. Velmi záleží na tom, jestli je zákrok prováděný v celkové anestezii nebo analgosedaci a na délce hospitalizace.

Celková cena se pohybuje v rozmezí od čtyřiceti tisíc do téměř osmdesáti tisíc. Nejčastější průměrnou cenou za operaci obličeje a krku je šedesát pět tisíc korun.

Pro koho je lifting vhodný, a kdo nepřipadá v úvahu?

Jde o zákrok vhodný pro pacienty, u kterých se objevují známky stárnutí. Facelift podstupují ženy, ale také muži, kde minimální věková hranice není daná. Horní hranice je okolo šedesáti let. Především jde o zdravotní stav pacienta a psychickou pohodu.

Je důležité přijít na zákrok včas. Pacienti s velkým nadbytkem kůže bývají zklamaní, protože výsledek nemusí být tak dokonalý. Problémy jsou u pacientů s plnými tvářemi a širokým krkem. Efekt není zcela stoprocentní. Zákrok nejde provádět u pacientů s kožním onemocněním, jako je například exém. Na sál nemohou lidé, kteří si píchají inzulín, mají problémy se srážlivostí krve, nebo mají zvětšenou podjazylkovou nebo štítnou žlázu. Stejně tak se operace nedovolají pacienti s psychickými problémy.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama