reklama

Někteří zákazníci schovávají účtenky i přes deset let

Centrum Černý Most si nechalo udělat průzkum. Agentura STEM/MARK zjistila, že si plno lidí schovává své účtenky přes deset let

Foto: Aktuálně.cz

Doklad si čeští zákazníci schovávají i přes deset let. Potvrdil to výzkum agentury STEM/MARK pro Centrum Černý Most. Pro případnou reklamaci jsou jedinou možnou kontrolou o správnosti účtování nákupu. Při vánočních nákupech bychom na ně měli dávat dobrý pozor. Často se stane, že je námi koupené zboží nevhodným dárkem.

Délka uchování účtenky závisí na záruce. Někteří lidé si je schovávají dlouhá léta. Nejčastěji se tak uklízí účtenka u zboží dlouhodobé spotřeby, při nákupu oblečení, vybavení domácnosti a elektroniky. Sedmdesát čtyři procent dotazovaných si doklad o nákupu uschovají. Šedesát pět procent lidí je opatrných a údaje na účtence kontroluje.

Opatrnější v zacházení s účtenkami jsou spíše ženy. Dokonce si schovávají doklady za nákup potravin nebo drogerie. Nákupní středisko vyhlásilo soutěž o nejstarší účtenku v souvislosti s výstavbou nového Centra Černý Most. Nejstarší tři účtenky byly zpětně proplacené. Absolutní vítězkou byla paní Forejtová, která v nákupním středisku nakoupila v prosinci 1997.

 

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama