reklama
 

10 tipů na levné letní rande: Vyzkoušíte některý?

Alespoň v létě můžete klidně zapomenout na drahé večeře a rande v kině - tam můžete chodit po celý rok. V tomhle ročním období se dá dělat spousta zajímavějších, ale také levnějších věcí. Připravili jsme pro vás malou inspiraci.

Foto: Profimedia.cz

Alespoň v létě můžete klidně zapomenout na drahé večeře a rande v kině - tam můžete chodit po celý rok. V tomhle ročním období se dá dělat spousta zajímavějších, ale také levnějších věcí. Připravili jsme pro vás malou inspiraci.

Užívejte si krásného, nebo aspoň o něco teplejšího počasí a buďte se svou láskou co nejvíce venku. V zimě pak aspoň budete mít na co vzpomínat i na co se těšit.

1. Farmářské trhy

Na farmářské trhy se zdaleka nechodí jen nakupovat potraviny, z nichž pak doma uvaříte oběd pro celou rodinu. Mívají tu hotové a většinou výborné a laciné hotové jídlo. Jíst ho sice budete z plastového talířku, ale co může být krásnějšího než obědvat se svým vyvoleným v trávě, případně na náplavce a pozorovat u toho řeku. Zapít to potom můžete domácí limonádou či moštem. To vše v té nejvyšší kvalitě a za pár korun.

2. Piknik

Další variantou drahého oběda či večeře v luxusní restauraci je piknik. Nakupte si dobroty, nezapomeňte deku a vyrazte do parku. Pokud si s sebou vezmete i víno, můžete setrvat až do večera a park vám skvěle vynahradí koktejly v drahém baru.

3. Sport

V létě nepotřebujete tělocvičnu, ani krytá hřiště. Prostě si doma vezměte rakety na badminton, míč na americký fotbal nebo třeba létající talíř a vyrazte kamkoli, kde je na to jen trochu prostoru a kde nebudete nikoho ohrožovat. Užijete si spoustu legrace, uděláte něco pro své tělo a ještě se poznáte v trochu jiné situaci, než je jen spořádané chození na večeře.

4. Borůvky a spol.

Co kdybyste si udělali procházku nebo třeba projížďku na kole do nejbližšího lesa a nasbírali plný košíček borůvek, malin, ostružin a lesních jahod? Pak si je za odměnu můžete sníst v trávě, doma si z nich společně upéct koláč, anebo si je vzít do zmíněného kina místo popcornu, pokud se bez něho vážně neobejdete.

5. Focení

Můžete vyrazit kamkoli, jen s cílem pořídit hezké, atmosférou nabité fotky, které hezky zdokumentují váš den. Klidně foťte jeden druhého už od rána, zkoušejte různé kompozice, úhly pohledu, vzdálenosti... Cílem je být kreativní. Večer se na fotky společně podívejte a ty nejhezčí si můžete vytisknout a pověsit na zeď.

6. Hudební festival

Jistě, lístek na něj nebývá zrovna nejlevnější, ale když si spočítáte, kolik kapel za jeho cenu můžete slyšet, zjistíte, že je to vlastně velmi výhodné. Navíc živou hudbu pod širým nebem zase pár měsíců neuslyšíte, takže teď je jedinečná příležitost. Přespat můžete ve stanu a alespoň zjistíte, jak váš vyvolený zvládá tyhle "bojové" podmínky.

7. Procházka

Sbalte si do batůžku svačinu, obujte pohodlné boty a vydejte se na výlet do hor, kde se můžete zcela zdarma zabavit klidně na celý den. Pokud vás šlapání do kopců děsí, jednoduše vyměňte hory za jiný kus přírody. Kromě toho, že to nic nestojí, uvidíte spoustu krásných věcí a nadýcháte se čerstvého vzduchu. Kdyby se vám nechtělo chodit pěšky, můžete si také půjčit lodičku a kochat se krajinou z vodní hladiny.

8. Výlet za poznáním

Zapřemýšlejte, o kterých místech jste si během roku říkali, že je chcete vidět, ale nebyl na to čas, případně počasí. Teď je ten správný čas to dohnat. Aby vás to nestálo majlant a nepotřebovali jste na to čtrnáct dní, zůstaňte nohama na zemi a vyberte si cíl na území České republiky. V dnešní době existuje spousta webů i publikací s tipy na nejzajímavější české výlety.

9. Hvězdy

Co si počkat na hodně teplé počasí, případně se teple obléknout, najít si romantické místo, pro jistotu vzít deku nebo karimatku a jít se dívat na hvězdy? Od 17. července až do 24. srpna bývá viditelný roj meteorů zvaný perseidy. Když si před tímhle nočním rande ještě nastudujete základní souhvězdí, můžete druhého celkem snadno ohromit.

10. Letní kino

Spousta měst, a to i těch úplně maličkých, v létě provozuje letní kino. Vstupné je buď symbolické, případně úplně zdarma. Filmy sice bývají starší a možná jste je už viděli, ale to nic nemění na tom, že atmosféra venkovního promítání je nezapomenutelná.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Chrápání je bezohledné: Může zničit vztah i život

8 rad, jak nezkazit první rande

Vyrážka po koupání: Kdy musíte k lékaři

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama