reklama

Tipy na výlety: Nejzajímavější místa v Česku

V Česku je tolik krásných míst, které stojí za to vidět. Vydejte se letos v létě objevovat poklady naší vlasti i vy.

Foto: Shutterstock

V Česku je tolik krásných míst, které stojí za to vidět. Vydejte se letos v létě objevovat poklady naší vlasti i vy. Pro lepší rozhodování jsme našli pár zajímavých měst, která rozhodně musíte navštívit.

Třeboň

Krásné město ležící v Jihočeském kraji je známo především svými rybníky, lázněmi, koňskými stájemi a památkami. Ve městě najdete Bertiny Lázně a Lázně Aurora. Sídlo zde má Rybářství Třeboň, největší rybářství v Evropě, a také pivovar Regent, který se rokem založení 1379 řadí mezi nejstarší pivovary na světě. Státní zámek je třetím největším areálem tohoto typu (po Pražském hradu a zámku v Českém Krumlově) v České republice.

Masarykovo náměstí vás okouzlí historickými budovami a loubím. Bývalý augustiniánský klášter je perlou jihočeské gotiky. Krajina je chráněna jako CHKO Třeboňsko a jako Biosférická rezervace UNESCO. Pro letní dovolenou je Třeboň naprosto ideální. Kromě přírodních a historických památek nabízí i množství cyklostezek, projížďky na koni, koupání v rybnících, rybaření i wellness odpočinek.

Prožijte 5 krásných dní ve dvou v Třeboni a okolí! Podívejte se na nabídku >>

Znojmo

Leží z velké část v Jihomoravském kraji. Známé nespočtem historických památek, které jsou v seznamu kulturních památek ČR i vinařstvím. Samotné město Znojmo je městskou památkovou rezervací. Najdete zde i Národní kulturní památka České republiky - rotundu svaté Kateřiny z 12. století. Rotunda je památkově chráněna z důvodu zachovalých nástěnných maleb z roku 1134. Mezi další zajímavé památky patří Loucký klášter, Znojemský hrad , a také rozsáhlé několikapatrové Znojemské podzemí z 13. až 17. století.

Díky klimatickým podmínkách je Znojmo také centrem vinařství a cílovým místem milovníků přírody a to zejména zásluhou nově vzniklého Národního parku Podyjí. Lákavé jsou viniční tratě a posezení ve sklípku u dobrého vína.

Nabídku na tři nezapomenutelné dny ve Znojmě spojené s ochutnávkou kvalitního vína najdete ZDE >>

Vranov nad Dyjí

Vranov nad Dyjí najdete v Jihomoravském kraji. Nabízí široké možnosti vyžití pro pěší turisty, cyklisty, rodiny s dětmi, rybáře, milovníky vína i pro ty, kteří si přišli pouze odpočinout. Na túru zde můžete vyrazit po Národním parku Podyjí, navštívit Státní zámek Vranov nad Dyjí. Najdete zde i Morový sloup, který byl postavený jako díkuvzdání za zdolání morové epidemie v roce 1680, nebo Kostel Nanebevzetí Panny Marie.

Vydat se můžete i k Vranovské přehradě dále podél řeky Dyje k visutému mostu. Zdatnější mohou dojít k Ledovým slujím. Na kole lze vyjet k hradu Bítov nebo Cornštejn. Blízko Vranova nad Dyjí leží další historická města Znojmo, Telč, Třebíč, Valtice, Lednice, Mikulov a další.

Užijte si romantiku v okolí Vranovské přehrady s krásným zámkem Vranov nad Dyjí přímo nad vámi.

Třebíč

V Třebíči se nachází mnoho památek a významných míst, jako například židovské město a bazilika svatého Prokopa. Obě památky byly v roce 2003 zapsány do seznamu světového dědictví UNESCO. Karlovo náměstí v centru města je jedním z největších náměstí v České republice. Třebíčská židovská čtvrť je jedinou židovskou památkou mimo území Izraele, samostatně zapsanou v seznamu UNESCO.

Na Karlově náměstí, které je jen o pár metrů čtverečních menší než Václavské náměstí se často konají dopolední trhy a kulturní akce jako Třebíčské folklórní slavnosti, pivní slavnosti a oslavy vstupu města do Seznamu světového dědictví UNESCO. Na tomto náměstí najdete i Malovaný dům s galerií a informačním centrem, Černý dům a sousoší Cyrila a Metoděje.

U řeky Jihlavy leží říční lázně Polanka z roku 1933. Dřevěné šatny z téhož roku jsou dodnes v provozu. Na kole či autem se můžete vydat do okolí, jedním ze zajímavých míst je Malešický pivovar, ve kterém se natáčel film Postřižiny.

Poznejte krásy historického města Třebíč a jeho okolí. Více informací najdete ZDE >>

A pokud vás lákají další zajímavé kouty Česka, stačí se podívat na Dny cestování po ČR a vybrat si své místo k poznání. Dále na vás čekají pobyty například v historickém Českém Krumlově, romantické krajině Posázaví nebo prosluněné Vysočině.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Vybíráte dovolenou? Tipy na nejlepší pobyty se slevou

Test: Poznáte psí plemena podle fotek?

Oblečení a make-up: Co nejvíce vadí mužům na ženách?

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama