reklama

8 rad, jak nezkazit první rande

Čeká vás první rande s vaším vyvoleným? Na tyto věci si dejte pozor, ať to nezkazíte.

Foto: Profimedia.cz

Ať už jste toho pravého nebo tu pravou potkala v práci, na kamarádčině večírku nebo na internetu a máte pocit, že i jemu nebo jí se zamlouváte, je na čase pozvat svůj nový objev na první schůzku. Nebo je to naopak - právě jste pozvání přijali a máte strach, že to něčím pokazíte?

Dáme vám pár dobrých rad, díky nimž snad první rande nebude zároveň posledním.

1) Správné pozvání

Pokud jste to vy, kdo se odhodlal udělat první krok a vaše vzájemná setkání už dál nechce ponechávat náhodě, běžte na to sebevědomě. Rozhodně se neomlouvejte za pozvání a neponižujte se větami typu: "Teda pokud nechceš, tak samozřejmě nemusíš, jen kdybys náhodou neměl/a co dělat..." Pokud o vás dotyčný stojí, nepůjde s vámi jen z nudy - a pokud o vás nestojí, raději se bude nudit sám doma na gauči.

2) Zapomeňte na slovo "rande"

Nikdy se neptejte, jestli by s vámi dotyčný nešel na rande. Jednak to zní moc závazně a jednak příliš dětinsky. Pro jistotu neříkejte ani slovo schůzka, je to zkrátka moc oficiální. Raději pozvání rovnou konkretizujte, případně pokud ještě nevíte, kam přesně společně půjdete, zkuste říct něco nezávazného a přirozeného. Co třeba: "Nevyrazíme někam, kde bychom si to mohli dopovědět?"

3) Místo setkání

Jeho výběr rozhodně nepodceňujte a pamatujte si, že někdy je lepší společná domluva než překvapení, které ale všechno zkazí. Obecně platí, že první rande určitě nemusí být extra akční, máte se spíš poznat, popovídat si, něco o sobě zjistit. Na bungee jumping pak budete mít ještě dost času. 

4) Nemyslete jen na sebe 

Zkuste se zamyslet, co má váš protějšek rád, co ho baví. Jestli má rád víno, jestli náhodou není vegetarián, jestli zrovna ve městě nemá koncert jeho oblíbená kapela... Muži by neměli slečny brát do svých oblíbených putyk na pivo, ženy zase nemusí svůj objev brát do jejich oblíbené holčičí kavárny, kde mají patnáct druhů café latte. 

5) Pozor na peníze

Pokud si muži nemohou večeře v hodně drahých restauracích dovolit alespoň jednou měsíčně, neměli by ženu do takové restaurace zvát. Mimochodem, sluší se, aby muž na prvním rande za ženu zaplatil - ženy by s tím ale neměly automaticky počítat a poté by měly být vděčné a pokorné. Nezapomeňte, že na prvním rande jde hlavně o první dojem. Pokud tedy žena získá pocit, že muž vydělává majlant, později jí už nebude stačit pizzerie na sídlišti. Naopak pokud muž získá pocit, že s ním budete hlavně kvůli penězům, je možné, že ho už nikdy neuvidíte.

6) Nikoho nenuťte

Nikoho do ničeho nenuťte. Pokud se někdo bojí výšek, nenuťte ho lézt na rozhlednu po strmém schodišti. Pokud nemá rád sport, nechtějte ho za každou cenu dostat na tenisový kurt, protože "bude legrace". Stejně tak nikoho nenuťte, aby v restauraci ochutnával vaše jídlo. Třeba má alergii, případně se mu po mořských plodech dělá špatně. A dvojnásob to platí o alkoholických nápojích.

7) Pozor na sebevědomí

Muži i ženy milují, když je jejich partner zdravě sebevědomý a nepodceňuje se. Když je ale sebevědomý až příliš, většinou to člověka spíš odradí. Nechtějte se tedy na první schůzce pochlubit všemi úspěchy, kterých jste kdy dosáhli. Nehrajte si na světáka. A bohužel ještě víc to platí u žen. Počítejte s tím, že spousta mužů se silných, úspěšných a samostatných žen bojí. Buďte svá, ale raději tyhle informace dávkujte.

8) Svěřujte se s mírou

Ano, říkali jsme sice, že první rande je od toho, abyste se víc poznali a zjistili, zda se k sobě hodíte, ale na druhou stranu byste neměli druhému hned vyklopit celý svůj životní příběh. Dejte si pozor, ať v něm nevzbudíte lítost, smutek, ať mu vaše tragické osudy nepokazí náladu. Máte první rande, měli byste být spíš veselí. Proto raději vyprávějte, jak jste se v zimě učili jezdit na snowboardu, to bude zábavnější i zajímavější. To ostatní si nechte na později, až bude váš partner znát váš "životní kontext".

A jedna rada jako bonus: V první řadě si to užijte! Hezky se bavte, buďte přirození, na nikoho si nehrajte - ani tím, jak mluvíte, ale ani tím, jak vypadáte!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

8 slabostí, které tolerujeme a neměli bychom

Chcete vyšší plat? Musíte mít pravidelný sex

6 potvrzených faktů, které byste měla před svatbou znát

Tak hnusný projev jsem nezažil. Babiš o téhle zemi neví vůbec nic, říká Pithart | Video: Linda Bartošová, Pavel Švec, Video

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama