reklama

Potíže s orgasmem? Odhalte největší zabijáky sexu

Podle průzkumů existují čtyři nejčastější zabijáci sexu. Znáte je?

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Thinkstock

Dokážou proměnit intimní chvilky v traumatické záležitosti a nakonec zničit i spokojený partnerský vztah. Podle průzkumů existují čtyři nejčastější zabijáci sexu. Znáte je?

Patří k nim podle průzkumů například předčasná ejakulace, ženská neschopnost dosáhnout orgasmu nebo i docela obyčejná cigareta.

Předčasná ejakulace - nejčastější porucha

Týká se více než 20 % mužů a věk tu nehraje žádnou roli. Může se objevit prakticky kdykoli a bez varování. Občas se může jednat jen o momentální projev vyšší míry vzrušení. Pokud se ale tato situace opakuje a muž není dlouhodobě schopen svou ejakulaci ovládnout, jedná se už o větší problém, který vyžaduje lékařské řešení.

Ačkoli se ztráta kontroly nad ejakulací týká mužů, ten kdo jí ve finále nejvíce trpí, jsou ženy, jejich partnerky. Předčasně ejakulující muž totiž dosahuje vyvrcholení zcela normálně, i když ve velmi krátkém čase, takže to není on, komu by se nedostalo uspokojení. 

Doporučujeme: Téma: Sex a psychika

"Nesoulad v partnerském životě potom nutně vede i k narušení partnerského vztahu jako takového. Teprve až hrozící rozpad vztahu je většinou tím hnacím motorem, proč muži překonají ostych a začnou svůj problém řešit s odborníkem - sexuologem, urologem nebo andrologem," uvádí MUDr. Karel Kočí. O předčasné ejakulaci je možné se dozvědět více ZDE.

Kouření - cesta k životu bez sexu

Možná vás to překvapí, ale výzkumy a studie jasně prokazují, že kouření nemá vliv jen na kvalitu mužské erekce, ale také na mužovu plodnost a v neposlední řadě i na jeho sexuální touhy.

"Kouření mění krevní hladinu pohlavních hormonů, snižuje hladinu androgenů a mírně zvyšuje hladinu estrogenů. To může mít za následek intoxikaci varlat, která se mimo jiné projevuje neschopností erekce, sníženou plodností a sníženým libidem - tedy menší touhou po sexu," říká sexuolog prof. Petr Weiss.  Zatímco ostatní zabijáky sexu není vždy úplně jednoduché rázně vypudit z našich ložnic, vzdát se kouřících tyčinek ve prospěch spokojenějšího intimního života by určitě neměl být tak velký problém.

Ženská anorgasmie - závod bez finiše

Většina z nás má představu, že kvalitní sex má mít tři části: předehru, samotné milování a na konec vyvrcholení. Podle výzkumů však bezmála 42 % českých žen přiznalo, že se jim alespoň čas od času stane, že se do vytouženého finiše v podobě orgasmu vůbec nedostanou, 8 % z nich dokonce nevyvrcholí nikdy.

Příčiny anorgasmie jsou většinou psychologického rázu - její příčinou může být nevhodná sexuální výchova nebo nesprávně podané poučení o sexuálních otázkách. V krajním případě je dokonce výsledkem předešlého traumatizujícího sexuálního zážitku, například znásilnění.

U většiny žen je ale často viníkem jen úzkost, přepracování a stres, který zažíváme všichni téměř dennodenně. Neschopnost ženy dosáhnout orgasmu se samozřejmě dotýká i jejího partnera, který pak často trpí pocitem, že ve své roli selhal. Potíže s anorgasmií se tak mohou negativně promítnout do celého partnerského života, podobně jako u předčasné ejakulace. 

Bolest při styku 

Hranice mezi rozkoší a bolestí může být někdy opravdu tenká. Co když se ale rozkoš úplně vytratí a zbude už jen bolestivý pocit? Právě to se podle výzkumů stává plným 47 % českých žen.

Důvodů může být několik. Nejčastější bývá nedostatečná lubrikace, která podle výzkumů trápí přibližně 50 % českých žen. Bolest při styku však může být opět důsledkem stresu - v napjatých situacích totiž tělo reaguje smrštěním svalstva. Ovšem pozor, někdy mohou být nepříjemné až bolestivé pocity při milování i důsledkem kvasinkové infekce nebo alergie.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Bylinky na impotenci: Rady přímo od bylinkářky

Menstruaci ovlivňuje 12 věcí: Stres i ostatní ženy

Bolest břicha z nervů: Jakému jídlu se vyhnout?

 

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama