reklama

StarDance: Kdo zazářil a kdo zklamal třetí večer?

Oblíbené taneční klání StarDance VI. je v plném proudu. Soutěžící za sebou mají už třetí soutěžní večer, který se tentokrát nesl v rytmu vášnivého tanga a dynamického jivu. Diváci vyřadili herce Pavla Řezníčka s tanečnicí Lucií Hunčárovou.

První večer Stardance - Lucie Hunčářová a Pavel Řezníček
První večer Stardance - Lucie Hunčářová a Pavel Řezníček | Foto: Jiří Herman/herminapress.cz

Oblíbené taneční klání StarDance VI. je v plném proudu. Soutěžící za sebou mají už třetí soutěžní večer, který se tentokrát nesl v rytmu vášnivého tanga a dynamického jivu. Diváci vyřadili herce Pavla Řezníčka s tanečnicí Lucií Hunčárovou.

Tento pár tak následoval známou českou violistku Jitku Hosprovou s tanečním partnerem Lukášem Bartuňkem, kterým minule k postupu nestačila ani velmi energicky zatančená cha-cha. Během třetího tanečního zápolení se sedm párů pustilo do standardního tanga, které doplnil latinskoamerický jive.

Tango versus jive

Strhující a překvapivý výkon plný neotřelých prvků včetně drobné akrobacie předvedla Anna Polívková s Michalem Kurtišem, kteří se stali jasnými vítězi celého večera. Poněkud za očekáváním zůstal Matěj Ruppert s Alicí Stodůlkovou i Ondřej Brzobohatý s Evou Krejčířovou.

Sympaticky uvolněný jive zatančili Pavel Řezníček s Lucií Hunčárovou. Pobavil i milý Imrich Bugár s Jitkou Šorfovou, kteří "zatrsali" na melodii ze slavného muzikálu Vlasy. Tradičně vynikající výkon předvedli Taťána Kuchařová s Janem Onderem. Překvapila i dosavadní "outsiderka" soutěže Šárka Kašpárková s Janem Tománkem.

Standardní tango - co jste možná nevěděli 

Tango patří do skupiny standardních tanců. Vzniklo na začátku 20. století v Anglii a s původním argentinským tangem toho má společného velmi málo. Z původního jihoamerického zůstala hudba ve 2/4 rytmu, ale změnilo se držení. Na rozdíl od původního typického kulatého držení a bez předepsaných pravidel, má to britské těsnější s partnerčinou rukou pod partnerovým ramenem.

Čtěte také: Foto Hosporvá končí ve StarDance: Co jste o ní nevěděli

Držení v tangu je navíc na rozdíl od ostatních standardních tanců (foxtrot, waltz, valčík, slowfox, quickstep) mnohem těsnější a také se tančí hladce bez zdvihu a snížení a nepoužívá se švihový pohyb. Při správném tančení tanga by se chodidla neměla posouvat, ale pokládat z výšky. Zároveň by nemělo chybět ostré otáčení hlavy partnerky pro dokreslení emotivního a vášnivého náboje tance.

Temperamentní a revoltující jive

Počátky tance, který se řadí do skupiny latinskoamerických, jsou spjaty s jihoamerickými otroky. A vzhledem ke svému velmi temperamentnímu charakteru byl zpočátku spojován především s mladými lidmi, pro které byl něco jako projev revolty. Starší generace se ho zprvu snažily vykázat z tanečního parketu, ale především pro charakter jeho pohybu.

Jive na rozdíl od jiných totiž nepatří mezi tance postupové, takže zatímco ostatní rotovali kolem sálu, lidé tančící jive stáli na místě a ostatním bránili v pohybu.

Náš tip: StarDance 2. večer: Noblesní waltz a vášnivá cha-cha

Tento tanec není v podstatě dodnes ustálen a stále se vyvíjí. K základnímu kroku (jivová změna zakončená vratnou kolébkou) se stále přidávají nové a nové prvky z příbuzných tanců, a tak v něm můžeme nalézt prvky původem ze swingu, rock and rollu, boogie-woogie nebo diska.

"Kdo má rád alespoň trochu vášně, tak potom tango je tanec pro něj," dodal tanečník, trenér a mezinárodní porotce Zdeněk Chlopčík.

Kdo podle vás tentokrát zatančil nejlépe? Vypadl Pavel Řezníček právem? Diskutuje pod článkem!

zdroj: Česká televize

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

První večer na StarDance: Kdo na parketu oslnil?

Tajemství očí: Co prozradí barva, tvar a velikost

Už máte ten správný svetr? Vybrali jsem za vás 

Řidič na dálnici natočil "nejšílenější nehodu". Auto vylétlo několik metrů do vzduchu | Video: Video

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama