reklama

Podle čeho vybírat nejlepší žehličku na vlasy?

Jak vybrat žehličku na vlasy? Rozhoduje povrch, teplota a regenerace vlasů

Foto: Matuš Toth

Čas plesů a vánočních večírků už pomalu začal. Jaký účes si vytvořit, abychom byli trendy? Netradiční kouzla s vlasy  vytvoří žehličky. Kromě vánočního dárku budeme mít hezký a zdravě vypadající účes.

V obchodech se setkáme s žehličkami na vlasy v různých materiálů. K dostání jsou žehličky s turmalínem, teflonem a keramikou. Poslední druh se používá nejčastěji. Všechny vytvářejí záporné ionty, které zabraňují zelektrizování vlasů. Turmalínové plochy vytváří dlouhotrvající efekt. Zabraňují krepatění vlasů a zabezpečují lesk.

U nejlepších žehliček by měly být všechny tři materiály v zastoupení. Nejvyšší možné zahřátí je až na dvě stě třicet stupňů Celsia. Nejvíce se pracuje s teplotami sto a sto osmdesát. Ideální jsou digitálně nastavitelné. Optimální teplota pro jednotlivý typ vlasů se zjistí až časem. Nesmíme zapomínat na rychlost nahřátí. Pro raní styling platí, že čím rychleji, tím lépe. Interval zahřátí se pohybuje od patnácti do třiceti sekund. A poslední nepostradatelnou funkcí je zámek teploty, abychom si ji při manipulaci nepřenastavovali.

Standardní velikost žehlících ploch je okolo dvou a půl centimetru, ale jsou i speciální jeden a půl centimetru tenké. Výběr záleží pouze na budoucím majiteli. Žehličku pořídíme už od pěti set korun. Střední kategorie se pohybují od tisícikoruny do dvou tisíc. Pro domácí žehlení tyto typy budou stačit. Profesionální žehlička je k dostání za několik tisíc korun.

Určitě je třeba vybírat kvůli bezpečnosti ty, které mají automatické vypínání. Někteří výrobci nabízejí žáruvzdorný obal nebo podložku. Tyto maličkosti by se neměly podceňovat.

Specialitami jsou žehličky na mokré vlasy. Ideálně zkrotí husté a nepoddajné vlasy. Některé žehličky nabízejí uzamykatelné a pohyblivé plochy. Zaoblené okraje dokonale vlasy během stylování vedou a natáčení je mnohem snadnější.  

Remington S 8002

Široká žehlička za tisíc tři sta korun. Může se používat na vlhké vlasy, které není třeba  předem vysoušet. Keramické plochy jsou napuštěné kondicionérem, který se po zahřátí uvolňuje do vlasů a chrání je před krepatěním. Vhodná pro všechny typy vlasů. Nahřívá se na teplotu od sto padesáti do dvě stě třiceti stupňů Celsia. Součástí je zámek teploty. Už po patnácti vteřinách je v pohotovosti a po jedné hodině se automaticky vypne. Na displeji se přepíná suché a mokré žehlení. V balení je žáruvzdorný obal.

Rowenta SF 7225 D4 Double Liss

Profesionální tenké pláty zaručí rychlé nahřátí a perfektní výsledek. Zahřátý žehlící hřeben předžehlí a narovná vlasy. Pohyblivé desky vyvíjí stejnoměrný tlak na vlasy. Ultrashine Nano Ceramic povrch s keramickými mikročásticemi zvyšuje efektivitu žehlení a lesku. Povrch se zahřeje na teplotu od sto třiceti do dvě stě třiceti stupňů Celsia. Nastavená teplota je uzamykatelná. Tuto značku zakoupíme už za tisíc čtyři sta korun.

Braun ES3 SatinHair 7 Colour Straightener

Za tisíc pět set korun pořídíme žehličku, která zvyšuje životnost barvy a vlasy zároveň hydratuje. Keramické NanoGlide desky zajišťují hladší skluz a větší ochranu vlasů. Saténové ionty se postarají o hladkost a zářivý lesk. Pro dobrou manipulaci slouží chladná špička přístroje. Můžeme si nastavit devět stupňu teploty od sto třiceti do dvěstě stupňů Celsia. Lze využít automatického vypnutí nebo paměti posledního nastavení. Ideální pro všechny typy vlasů.

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama