reklama

Máte slabé vlasy, mastí se vám, nebo máte lupy? Zkuste je vyléčit pomocí přírody. Henna vám pomůže.

Henna patří k nejstarším barvivům na světě. Je to keřovitá rostlina, která vyrůstá až do výšky dvou metrů. Pěstuje se především tam, kde je teplo. Nejčastěji tedy v Arábii, Indii, ale i v Číně nebo Pákistánu.

Barva se získává z usušených rozdrcených listů. A podle odstínu barvy ji dělíme na tři druhy. Lawsonia Inermis, Lawsonia Alba a Lawsonia Spinoza – známé také jako Henna červená (red), přírodní – bezbarvá (neutral) a černá (black). Když se smísí, vzniká mnoho nádherných odstínů.

Henu používaly již staré Egypťanky, brzy zjistily, že hena nejen barví, ale má i spoustu léčivých schopností a dokáže zchladit lidské tělo. Proto si ji nanášely na chodidla, když chodili po rozžhaveném písku. Postupem času ji začaly využívat i dekorativně. Malovaly si s ní rty nebo různé ornamenty na kůži. Dodnes se například v Indii dodržuje rituál, že nevěsta je před svatbou pomalována právě hennou.

Jak henna působí na vaše vlasy?

Po nanesení se každý vlas obalí mazlavou hmotou, ta vypustí své léčivé látky - a každý vlas tak dostane svou ochrannou vrstvu. Neublíží mu tedy ani slunce, slaná voda nebo mráz. Henna dodá vlasům pevnost, lesk a pružnost.

Jestliže máte světlé vlasy a vyberete si tmavý odstín henny, budete je mít trochu obarvené, ale jak budou vlasy růst, nikdo nepozná, že vám barva odrůstá, protože henna časem bledne, až zmizí úplně. Kdo nechce vlasy nijak obarvit, může si vybrat odstín neutral.

Zbavte své vlasy chemie a vyzkoušejte přírodní barvivo.
Aplikace není zvlášť náročná a účinky jsou skvělé. Hennu zakoupíte v drogerii i v některých obchodech se zdravou výživou. Krabička stojí asi 60 Kč a vystačí na jedno až dvě použití, záleží na délce a hustotě vašich vlasů.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama