reklama

Nechcete šaty bez ramínek? Víme proč!

Chcete mít pevnější a krásnější ruce do plesových šatů? Víme, jak na to!

Foto: Isifa/Thinkstock

Nechcete si na ples vzít šaty bez ramínek, nebo si schováváte ruce pod kabátkem? Zbytečné! Máme pro vás pár cviků, které vaše paže posílí a zpevní. Vhodné a pravidelné cvičení odstraní nenáviděnou povislou kůži.

Mnoho žen se bojí cvičit ruce, aby jim nevyrostly svaly, které se k plesové róbě opravdu nehodí. Neustále si stěžujeme, že oproti mužům máme pomalejší metabolismus. Tento deficit ovšem s sebou přináší pomalejší nárůst svalové hmoty, což žena, která chce mít svaly jen lehce vyrýsované, potřebuje. Tím pádem se z handicapu stává jednoznačně výhoda.

Dokonalé paže díky řízenému spalování

Mezi nejoblíbenější sporty, které si dokážou poradit s přebytečnou kůži, patří squash a plavání. Za hodinu squashe spálíme kolem dvou tisíc kilojoulů energie, která s sebou přinese i pevnější paže. Pokud se nechceme honit po kurtech, které vypadají jako akvárium pro zlatou rybičku, můžeme zkusit rychlejší plavání. Intenzivně trávená hodina v bazénu nás připraví o tisíc pět set kilojoulů.

Posilovna nebo PET láhev?

Některé ženy nerady chodí do posilovny, kvůli tomu, že se za své tělo stydí. Polovina z nich to ovšem nemá za potřebí. Dokonalých paží můžeme dosáhnout i v klidu domova. Postačí PET láhve, které si naplníme vodou. Stejně jako s činkami, musíme začínat s menší hmotností. Doporučujeme v prvních dnech cvičit s láhvemi o objemu 0,3 litru. Postupem času objem zvyšujeme, stejně jako počet opakování. Nejlepší je dodržovat tři série při jednom cviku. Počet opakování by se měl pohybovat od dvanácti do dvaceti při jedné sérii.

Vhodné cviky zaručí sexy postavu

První cvik provádíme v sedě na židli, kdy je důležité, abychom měli rovná záda. Ruce zvednou souběžně PET láhve nad hlavu. Břicho držíme zpevněné a jemně se vytáhneme z pasu. Láhve pomalu pouštíme za hlavu a hlídáme si, abychom pokrčené lokty tlačily k sobě. Tento cvik je možné provádět jen s jednou lahví, kterou drží obě dvě ruce. Když láhev zvedáme zpět nad hlavu, nesmíme zapomenout vydechovat. Pečlivě procvičíme tricepsy.

Postavíme se na podložku a mírně rozkročíme nohy, zhruba na šíři ramen. Celé tělo pečlivě zpevníme a narovnáme záda. PET láhve zvedáme plynule směrem nahoru a dolů. Při pohybu vzhůru vydechujeme. Ruce by měly stále zůstat od sebe a kopírovat linii ramen.

Poslední cvik se provádí ve stoje. Záda opět srovnáme a ruce dáme podél těla. Pomalu kroužíme rameny jedním směrem, a pak druhým. Snažíme se tímto cvikem uvolnit celá záda. Následuje předpažení a celou rukou opisujeme malé kroužky. Pro uvolnění zakroužíme v ramenou, jako na začátku a cvik zopakujeme.

 

 

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama