reklama

Cardio aneb špetka dřiny, zábava a spálené kalorie

Po kalorických Vánocích a bujarém Silvestru většině z nás přijde vhod shodit nějaké to přebytečné kilčo. Aerobní zona, ve které spálíte tuky je zaručena a radost z vyplavených endorfinů na sebe nenechá dlouho čekat.

Foto: Profimedia.cz

Body Combat

Kombinuje pohyby a postoje vycházející z celého spektra disciplín sebeobrany jako je karate, box, tai-chi a kickbox. Je vytvořen k boji s tukem a k pálení velkého množství kalorií. Jedná se o vynikající kardio trénink, který vás nadchne

Body Pump

Nejúspěšnější z celosvětového konceptu Les Mills. Atraktivní silové cvičení s použitím speciálních činek pro komplexní posílení celého těla. Během skupinové lekce se do činnosti zapojí hlavní svalové partie díky dřepům, výpadům, tlakům nebo zdvihům. Cvičení se doporučuje každému, kdo se chce dostat co nejdříve do formy!

Další pohybové aktivity a jejich popis i přínos najdete ZDE!

Step aerobik

Vytrvalostní cvičení na jednoduchém schodu zvaném step. Tento vertikální trénink má výborné účinky na formování stehen a hýždí a zvyšování fyzické kondice. Navíc je výbornou prevencí osteoporózy. Lekce představuje kombinace vytrvalostního tréninku na stepu většinou ve formě choreografie a kratšího bloku posilování hlavních svalových partií se závěrečným břichem a stretchingem.

P-class/Bodystyling/Bodytraining/Bodybuilding/Body Shape/Problem Zones

Jde o silově vytrvalostní trénink zaměřený na formování problémových partií, tedy zejména mezilopatkových svalů, břicha, hýždí a stehen s vlastní vahou těla nebo se cvičebními pomůckami.

Aerobik (mix, interval)

Kombinace tanečního aerobiku a posilovacího cvičení. První část lekce se věnuje choreografii složené ze základních kroků aerobiku. Druhá část lekce je zaměřena na posilování problémových partií. Vhodné zejména pro ty, co chtějí zhubnout, formovat své tělo a mají rádi dynamický pohyb při hudbě s tanečními prvky.
European Aerobic/Step - V Eu aerobiku NENÍ kladen důraz na choreografii. Jádro lekce leží ve správném a přirozeném provádění pohybů, které vedou k efektivnímu aerobnímu tréninku bez stresu a s důrazem na zdravotní nezávadnost. Protože v jednoduchosti je krása!

Jumping

Podstatou jumpingu jsou jednoduché poskoky na speciálně vyvinuté trampolínce. Díky měkkému výpletu trampolíny šetříte klouby, zároveň aktivujete i hluboké vrstvy svalů (tzv. hluboký stabilizační systém). Jumping je ideálním prostředkem pro formování postavy, zvýšení tělesné kondice a zlepšení rovnováhy

Rope Skipping

Rope skipping (skákání přes švihadlo) je jedním z nejefektivnějších cvičení zlepšující tělesnou kondici.  Tento způsob tréninku výrazně posiluje Vaše zdraví a fitness, spálíte až 1000 kalorií za jednu hodinu. Lekce je v každém případě určena pro pokročilejší cvičence se zdravým kloubním aparátem. Lekce kombinují techniku nohou s aerobními a posilujícími cviky, které zapojují svalstvo v celém těle. Ideální je propojení s lekcí jumpingu.

Kickbox

Kondiční trénink rozvíjející vytrvalost, dynamiku a sílu. Specializuje se na výuku úderů a kopů z bojových sportů se zaměřením na specifika kickboxu.

Nike Dynamic training

Jedná se o trénink zaměřený na procvičení celého těla, který nabízí ženám všechno, co potřebují, aby dosáhly svých cílů. V jediné lekci zapracují na dynamice, flexibilitě, výkonnosti a především dobrém pocitu.

Outdoor run

Pokud rádi běháte, vyzkoušejte běhání venku v přírodě. Vyměňte běhátko v posilovně za čerstvý vzduch a nebudete litovat! Navíc pod vedením zkušeného lektora vás čeká jako třešnička na dortu i spousta zábavy.

Aerobic Dynamic Kickbox (ADK)

Cvičení pro ženy i muže rozvíjející vytrvalost, dynamiku a sílu za pomoci aerobního tréninku a základních prvků z bojových sportů. Cvičení je na velmi rychlou hudbu, proto se úplným začátečníkům doporučuje alespoň pět soukromých lekcí přímo s trenérem. Důvodem je naučení se správné techniky kopů a úderů.

Box/Fitbox/kondiční box

Kondiční trénink pro všechny věkové skupiny (ženy, muže) s využitím prvků boxu. Procvičování techniky boxu, kondice na pytlech s měřením času, technický box na pytlech, nácvik technik s partnerem a procvičování techniky na lapech samostatně i skupinově.

Tae-bo

Jde o velmi účinný sportovní systém, který nejen redukuje tělesnou hmotnost, ale i zvyšuje svalovou sílu. Pro široké spektrum veřejnosti je zábavou a upevňuje vůli. Motto zní: „Get fit - lose weight - have fun - be strong". Tae-bo používá pohyby odlišných druhů bojových sportů a umění a v první řadě je to skupinové cvičení s rychlou hudbou. Neexistuje žádná choreografie, proto se začátečníci nemusí obávat jejího nezvládnutí.Tae-bo se vyučuje ve dvou fázích (dvou typech lekcí). Existují Intro lekce a Tae-bo lekce. V lekcích Intro se trénují kombinace, jednotlivé techniky a svalová síla. Ve vlastní Tae-bo lekci přichází na řadu především trénink kondice.

Krankcycle

Revoluční novinka ve světě fitness - Krankcycles. Již se nemusíte obávat zatížení pouze spodní části těla! Lekce KRANKclass je ideální na posílení svrchní části těla doplněná o intenzivní formování břišních svalů! V kombinaci s klasickým spinningem máte rovnoměrné zatížení těla skoro garantované.

Spinning

Aerobní a vytrvalostí cvičení na stacionárních spinningových kolech. Každý účastník se pevně řídí pokyny lektora, který vytváří pomocí motivující hudby profil tratě, zátěž si volí každý podle svých individuálních schopností. Pokud máte navíc lekce kvalifikovanými lektory a s tzv.periodizací - mění se vám terén ve smyslu spalovací jízda, hill, fartlek (intervalový trénink) nebo extrem ride, váš úspěch bude zaručen. Velké doporučení je nákup sportestru, který měří tepovou frekvenci tak, abyste dosáhli svých cílů.

X-bike

Trend ve světě indoor cyclingu - cvičení s vyšší intenzitou zátěže prováděné na nejnovějších, speciálně upravených stacionárních kolech simulující jízdu na horském kole.

EMP(R) (European Muscle Power(R))

Je lekce doplňující trénink svalové síly, je zaměřena na posilování nejčastěji ochablých svalových skupin. Trénink je velmi efektivní a vhodný jako doplněk k jakémukoli sportu.

Power Step

Vytrvalostní cvičení na plastovém schodu zvaném step. Tento vertikální trénink má výborné účinky na formování stehen a hýždí a zvyšování fyzické kondice. Jde o dynamické cvičení zaměřené na posilování a formování svalstva celého těla s využitím stupínků. Díky krokovým variacím budete po celou dobu cvičení v aerobní zóně a budete spalovat přebytečné kalorie.

Aqua kickbox/zumba/aerobik/fitness

Aqua aerobik je kondiční cvičení ve vodě o různé hloubce s motivačním využitím hudby. Cvičení je určené pro všechny věkové kategorie a oproti klasickým formám cvičení v tělocvičně navíc i pro alergiky, osoby s dýchacími potížemi a osoby s nadváhou. Díky vodnímu prostředí nezatěžujete kloubní aparát a posilujete s větším výkonem právě díky odporu vody.


 

Šéf Primy ťal do živého. Bez obalu přiznal důvody propadáku Eliška a Damián | Video: Michaela Lišková

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama