reklama

Lyže a wellness. Čím dál oblíbenější zimní dovolená

Stále více Čechů si chce na horách dopřát wellness služby. Oblíbené jsou masáže, sauny a vířivky

Příjemný relax v bazénu
Příjemný relax v bazénu | Foto: Miroslav Hrdlička

Češi zvyšují své požadavky na zimní dovolenou a vyhledávají kombinaci lyžařského zájezdu a wellness služeb. Tomuto trendu odpovídají nabídky českých cestovních kanceláří pro letošní zimní sezónu - až čtyřicet procent lyžařských pobytů totiž zahrnuje wellness procedury. Nejpopulárnější jsou masáže, sauny a vířivé lázně.

"Více než dvacet procent našich zájezdů jezdí přímo do zařízení, které nabízejí wellness. Dalších zhruba patnáct procent klientů chce lyžařské pobyty v kombinaci s wellness službami v daném horském středisku," říká Stanislav Zíma, marketingový ředitel největší tuzemské cestovní kanceláře Exim Tours.

Wellness v Česku

Na nový trend, kdy návštěvníci horských středisek vyžadují možnost relaxace, reagují i tuzemské hotely. Do standardní nabídky ubytování totiž zařazují možnost využití wellness zařízení. „Pro naše hosty jsme zřídili Spa&Relax centrum, které zahrnuje širokou nabídku masáží, pleťových či tělových ošetření. V ceně ubytování je navíc zahrnutý i dvouhodinový vstup do bazénu, whirlpoolu, finské či bylinkové sauny. Díky tomu wellness služby v našem hotelu využívá až pětadevadesát procent hostů," sdělila Lenka Hrubá, manažerka hotelu Praha ve Špindlerově Mlýně. 

Wellness v zahraničí

V zahraničních i tuzemských horských střediscích je nabídka wellness služeb již plně rozšířena. Návštěvníci projevují největší zájem o nejrůznější druhy masáží a bahenních zábalů. Populární je i možnost navštívit saunu, vířivou lázeň nebo solární studio. Hotely stále častěji rozšiřují své služby o aromaterapii, kyslíkovou terapii, liposukci či floating.

"Wellness se všeobecně v rámci pozitivních změn životního stylu stává fenoménem dnešní doby. Což se samozřejmě projevuje i v případě lyžařských zájezdů. Po celodenním lyžování je následná relaxace velice vhodná," vysvětlil fyzioterapeut Jan Hejma, prezident České asociace wellness. "Vhodné jsou především masáže, zejména lymfatické. Při nich dochází k uvolnění toxických látek včetně vyplavení kyseliny mléčné. Můžeme doporučit i návštěvu sauny, whirlpoolu nebo běžné plavání v bazénu," dodal Hejma.

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama