reklama

Dolce&Gabbana

Dolce&Gabbana je italská módní značka založená v Miláně dvojicí módních návrhářů. Domenico Dolce a Stefano Gabbana nastartovali firmu v roce 1985 a vytvořili z ní jednu z nejmocnějších módních značek. Je s ní spojena i řada kontroverzních reklamních kampaní.
Návrháři se poprvé setkali v roce 1980 v milánském módním domě, kde spolupracovali. O dva roky později si Dolce, vystudovaný oděvní designér, a grafik Gabbana otevřeli první módní studio a poradenství. První kolekce dámské módy měla roku 1985 úspěch, přestože byla ušita "na koleni" se začátečnickými nedostatky. Návrháři se inspirovali módou italských hereček Sophie Loren a Anny Magnani.
V roce 1989 značka expandovala do Japonska a Spojených států amerických, na začátku devadesátých let vznikla první pánská kolekce.

Styl a značka Dolce&Gabbana

Návrhářský styl značky vychází ze sicilského stylu a typickými se staly černé obleky s mafiánskými proužky. Móda je bohémská s hloubkou barev, mnohdy se zvířecími potisky. Jednou z nejvýraznějších inspirací je pro značku svět filmu. Dámská móda je sexy, typická svou jednoduchostí a ženskostí.
Značka má dvě hlavní odvětví:
Dolce&Gabbana se specializuje na luxusní kousky ovlivněné více návrháři, je spíše formální, nadčasová a nestárnoucí. Odpovídá více dlouhotrvajícím trendům než rychlé sezónní změně a novinkám. Prodává také sluneční a dioptrické brýle, peněženky a hodinky.
V dubnu roku 2009 vypustila do světa sortiment dekorativní kosmetiky představenou v Londýně hereckou hvězdou Scarlett Johansson.
V roce 2010 navrhla pro značku kolekci slunečních brýlí MDG americká zpěvačka Madonna.
Větev D&G je neformální móda vycházející z městského prostředí a následuje nejnovější trendy. Působí mladistvě a nápaditě. Stejně jako Dolce&Gabbana prodává oblečení i hodinky. D&G byla zvolená nejlepší luxusní značkou ve Velké Británii. V roce 2009 společnost podepsala smlouvu se zpěvačkou Alexandrou Burke, která se bude představovat v modelech značky ve svých videoklipech.

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama