reklama

Giorgio Armani, ikona módního průmyslu, první návrhář, který odmítl příliš hubené modelky a muž, který oblékl italské olympioniky v Turíně nebo anglickou fotbalovou reprezentaci v roce 2003. Jeho největším přínosem je především tvorba pánské módy.

Kdo je Giorgio Armani?

Italský módní návrhář se narodil v roce 1934. Pánskou módu začal tvořit ve svých třiceti letech u Nina Cerrutiho. V roce 1970 se svým přítelem a spolupracovníkem architektem Sergiem Galeottim založil vlastní návrhářské studio. O čtyři roky později pak vznikla značka Giorgio Armani S.P.A., dnes jen Giorgio Armani, která se věnuje designu, výrobě a distribuci haute couture, kožené módě, botám, hodinkám, šperkům, doplňkům, brýlím, kosmetice i doplňkům do domácnosti.
V tom samém roce představil Armani módnímu světu svá první pánská saka a rok nato i v dámské variantě. Od té doby nechybělo Armaniho sako v žádném šatníku nejbohatší vrstvy obyvatel. To ještě upevnil herec Richard Gere, který se v roce 1980 ve snímku Americký gigolo objevil v Armaniho saku. Díky tomu byla založena pobočka módního domu i v Hollywoodu v Kalifornii roku 1983.
O dva roky později nahradila zesnulého Sergia Galeottiho Armaniho sestra Rosanna.
Majetek Armaniho byl v roce 2010 odhadován na pět miliard dolarů.

Spolupráce s Armanim

Jméno Armani je vedle Richarda Gerea spojeno s řadou dalších filmových hvězd jako je Julia Roberts, George Clooney nebo Christian Bale. Armaniho outfity obléká pravidelně i mnoho světových fotbalistů, například Ronaldo, Kaká či Luís Figo.
Giorgio Armani plánuje spolupráci s řetězcem luxusních hotelů a resortů Emaar Properties, které sídlí v městech po celém světě, mezi nimi třeba Milano, Paříž, New York, Londýn, Tokyo nebo Dubai. Společnost také provozuje řadu kaváren , barů, restaurací a nočních klubů.

Módní řady

Hlavním těžištěm je Giorgio Armani, módní značka zaměřená na pánskou i dámskou módu, doplňky, kosmetiku a parfémy.
Stejný druh sortimentu nabízí i řada Emporio Armani, zaměřená především na módní trendy a novinky.
Levnější řadou je Armani Jeans, zabývající se denimovou módou. Cenovým kompromisem mezi touto řadou a nejprestižnější tvorbou Giorgio Armani je Armani Collezioni, řada zaměřená především na formální oděvy.
Provokativní Armani Exchange tvoří zejména pro mladou hollywoodskou popkulturu a je spojena s taneční hudbou.
Armani Junior představuje dětský sortiment.
Doplňky pro bydlení tvoří řada Armani/Casa.

Související články

reklama
reklama
reklama