reklama

Španělská módní značka s ležérní módou pro volný čas. Značka je známá především díky svým patchwork vzorům, křiklavým potiskům, originální grafikou a nápaditými barevnými cákanci.
Společnost založil v Barceloně roku 1984 Švýcar Thomas Meyer, od roku 2002 ji vedl Manel Adell. Desigual prodává pánskou, dámskou i dětskou módu a doplňky. Během let 2002 a 2009 šedesáti vzrostl obrat o šedesát procent. Společnost zaměstnává tři tisíce lidí z více než sedmdesáti zemí světa.
Filozofie značky Desigual je založená na pozitivním pohledu na svět, toleranci, zábavě a věrnosti. Každou sezónu připravuje tým složený z pětadvaceti návrhářů kolekci čítající více než tisíc kousků oblečení a doplňků. Vždy se drží společného konceptu, v minulosti to byly například Real Life (Skutečný život), Magic Stories (Kouzelné příběhy), Me&You (Já&Ty), Luxury Feelings (Přepychové pocity) nebo Wow.

V roce 2011 začal se společností spolupracovat francouzský návrhář Christian Lacroix. V červnu téhož roku podepsala značka celosvětové partnerství s novodobým úžasným cirkusem Cirque du Soleil a navrhla kolekci šedesáti kousků oblečení a doplňků pojmenovanou Desigual inspired by Cirque du Soleil. Kolekce bude k dostání jak v obshcodech Desigual, tak v buticích na Cirque du Soleil show.
V lednu 2011 spustila značka kampaň ve Španělsku a Portugalsku Come in undress and go out dresser (Přijďte nazí a odcházejte oblečení). V Madridu pak i přes venkovní mráz stála fronta dvou set lidí oblečených ve spodním prádle, aby využili exkluzivní nabídku obchodu. Stejná kampaň se poté v červnu konala i v Londýně, Berlíně, Stockholmu, New Yorku a dokonce i v Praze.
Desigual má své obchody po celém světě, v České republice funguje zatím jediný e-shop butiku Different fashion.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama