reklama

Smrt syna mi přáli. Česká povaha je někdy děsivá, říká zpěvák Dalibor Janda

"Jeden můj kamarád, pan farář, říká, že když vám Bůh splní vaše největší životní přání, tak vás nejvíc potrestá. A ono to tak v životě chodí," tvrdí zpěvák Dalibor Janda. V životě zakusil obrovské umělecké úspěchy, ale také bolestivou ztrátu svého syna. Předloni prodělal infarkt.

Prohlédnout grafiku
Foto: David Sedlecký

Zpěvák Dalibor Janda, který se narodil 21. března 1953, zažíval největší slávu v 80. letech minulého století, kdy mimo jiné třikrát po sobě zvítězil ve Zlatém slavíkovi nad Karlem Gottem. Jeho typicky chraplavý hlas, sympatický vzhled a melodické písně o lásce z něj udělaly idol mnoha dívek i žen. Po roce 1989 jeho sláva sice trochu uvadla, přesto ale stále koncertuje a loni se objevil jako host na desce Kapitána Dema.

Za vysněnou kariéru Dalibor Janda podle vlastních slov draze zaplatil rodinnou tragédií. Obrovským šokem pro něj ale bylo to, jak se po smrti jeho syna zachovali někteří lidé že showbyznysu.

Zpěvák 21. března slaví 70. narozeniny. V naší galerii se podívejte na důležité momenty jeho života. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama