reklama

Nejen vévodkyně Meghan. I další slavné ženy promluvily o svých potratech

Vévodkyně Meghan, manželka prince Harryho, tento týden přišla s přiznáním, že v létě potratila. Její sdělení v deníku New York Times vyvolalo senzaci, ale zároveň poukázalo na to, v jak těžké situaci se ženy, které prodělaly potrat, nacházejí. Letos se ke ztrátě nenarozeného dítěte přiznala také americká modelka Chrissy Teigenová, manželka hudebníka Johna Legenda.

Beyoncé ve scéně odkazující k Mojžíšově osudu. Prohlédnout grafiku
Beyoncé ve scéně odkazující k Mojžíšově osudu. | Foto: Disney+

Otevřenost vévodkyně Meghan o nenadálé ztrátě těhotenství otevřela ve společnosti diskusi nad tím, jak těžká je tato zkušenost pro ženy, které jí taktéž prošly. Mnoho žen totiž o svém těhotenství nemluví až do 12. týdne. O to horší pak pro ně je oznamovat zprávu rodině, tvrdí organizace pomáhající ženám. 

"Když někdo jako vévodkyně ze Sussexu promluví o své zkušenosti, může to pomoci ostatním, aby se cítily méně osaměle a vyhledaly pomoc," citoval britský deník The Guardian Cleu Harmerovou z charitativní organizace Sands. 

Dodala také, že ačkoliv mluvit o této události nemusí být vhodné pro všechny páry, měly by vědět, že mohou vyhledat pomoc, aby těžké období překonaly.

Ztráta nenarozeného dítěte je však složitá také pro muže, kteří často trpí poststresovou poruchou, jak tvrdí studie univerzity Imperial College London. "Muži cítí povinnost být silní a nedávat najevo své emoce," říká Lizzie D’Angelová z organizace Tommy’s. 

Podívejte se, kdo ze slavných žen přiznal ztrátu těhotenství a jak na ni reagovaly.

reklama
reklama