reklama

Zacvičte si kalanetiku a dodejte tělu vnitřní sílu!

Kalanetika je tradiční způsob cvičení, kdy zformujeme postavu a rozhýbáme metabolismus!

Foto: Profimédia

Cvičení by mělo patřit k našim běžným denním úkonům. Tělu stačí 15 minut pohybu a nastartuje metabolismus, zformuje postavu a pomůže se zbavit přebytečných kilogramů.

Cvičit by měl každý bez rozdílu věku. Kalanetika je příjemným pomalým pohybem, který zvládnete bez problémů. Protáhněte se a posilujte vaše tělo. Kalanetika je i pro ty, co mají nějaké zdravotní omezení a nemohou se vrhnout do aerobního cvičení.

Kalanetika, cvičení v každém věku

Jednoduché a nenáročné cvičení kalanetika zpevňuje svalstvo a tvaruje postavu. Během cviků stahujete a protahujete svalstvo. Základem všeho je časté opakování pohybu s malým rozsahem. Postupně se procvičuje celé tělo. Kalanetika patří ke cvičení, které nezpůsobuje žádné problémy. Cvičit mohou senioři, těhotné, mladí lidé nebo lidé s tělesným postižením. Nijak neposkakujeme a šetříme tak své klouby.

Kalanetiku ocení i lidé bez hudebního sluchu. Není třeba cvičit do rytmu. Stačí jen plynule dýchat a nasadit si vlastní tempo. Cvičení nenutí jít do polohy, která nám je nepříjemná. Záleží opravdu jen na nás. Dokonce je při cvičení povolený i odpočinek v momentě, kdy to vaše tělo pocítí. Kalanetiku využívají pro svou kondici dokonce i někteří vrcholoví sportovci.

Oblečte se pohodlně

Kalanetika není fyzicky náročná a proto bychom měli cvičit v takovém oblečení, ve kterém je nám příjemně a neškrtí nás. Vhodné jsou volné tepláky, legíny, volná trička nebo tílka. Během cvičení jste bosí nebo jen v ponožkách. Určitě byste neměli mít na noze těžké botasky a cvičky.

Nástroje a hudba

Jediné, co bude třeba si připravit je kromě vašeho těla nějaká podložka v podobě karimatky. Při některém cviku oceníte, když budete mít po ruce žebřiny, nebo nějaký kus nábytku, židle nebo křesla. Moderní fitness centra cvičí kalanetiku v moderní podobě s overbally nebo s lehkými činkami.

Během protahování je dobré mít puštěnou relaxační hudbu, která vám dopomůže k dokonalému uvolnění a dodá potřebnou energii. Hudba by tedy měla být spíš tichá a klidná. Určitě nevyhledávejte rytmické melodie, kterým pak při cvičení snadno podlehnete. Rytmus musí být pomalý a příjemný.

Jak a kde si zacvičit kalanetiku

K cvičení doma poslouží celá řada knih, které jsou k dostání v knihkupectví nebo v knihovnách. Najdete v nich série cviků pro začátečníky nebo pokročilé. V případě, že nechcete při cvičení číst, není nic jednoduššího než si pořídit DVD nebo si najít cviky na internetu.

Rozhlédněte se, zda ve vašem okolí nejsou hodiny kalanetiky vedené cvičitelkou, která se o vás postará a ukáže, co a jak. Jednotlivé lekce trvají zhruba hodinu. Během lekce se zahřejete, přejdete do fáze kmitání, uvolnění krční páteře a protahování celého těla. Po této sérii následuje posilování břišního svalstva a ostatních partií.

Některé cviky jsou na hýždě, jiné na stehna, boky, prsní svalstvo a ostatní zádové svalstvo, které bývá v tom nejhorším stavu. Po posilování přichází protažení každého svalu. Při cvičení si hlídejte pravidelné dýchání a správnost cviků. Uvolněte se a nikam nespěchejte.  

 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama