reklama

Máte málo energie? Máme zaručený tip, jak dobít baterky

Stává se vám, že celý den zíváte? Nebo na vás padne po obědě dřímota a k práci se donutíte jen s velkým přemáháním? Nemáte sílu vůbec na nic, přestože se snažíte žít zdravě a staráte se o sebe? Prostě vám chybí energie.

Foto: Profimedia.cz

Stává se vám, že celý den zíváte? Nebo na vás padne po obědě dřímota a k práci se donutíte jen s velkým přemáháním? Nemáte sílu vůbec na nic, přestože se snažíte žít zdravě a staráte se o sebe? Prostě vám chybí energie.

Je to trošku záhada. I když nikdo z nás pořádně netuší, co to vlastně ta energie je, její nedostatek velmi dobře vnímáme. Dlouhodobým nedostatkem energie, který způsobuje například i časté nemoci, špatnou odolnost vůči stresu, celkové vyčerpání či jen „blbou náladu", trpí většina lidí.

Člověk si zvykne na všechno

„Statistická norma energie, na níž většina lidí žije, je hrozně nízká. Proto jsou pravidelně nemocní, unavení a nešťastní a považují to za běžné. Přitom to vůbec není nutné," říká PhDr. Jan Jílek, který se v rámci své psychologické praxe zabývá prací s energií, mimosmyslovým vnímáním, léčitelstvím a intuicí.

„Vlastně jsem v životě potkal jediného člověka, který má spontánně optimální hladinu energie. Když jdu po ulici, vidím, že spousta lidí má naopak její hladinu na tak nízké úrovni, že je pro ně náročná i jakákoli jednoduchá činnost, i když si na tento stav už zvykli," popisuje psycholog, který kromě množství osobní energie dokáže pomocí virgule změřit i energii vašeho domova nebo kanceláře, která je pro to, jak se cítíte, rovněž klíčová.

Buďte jako děti

K tomu, abyste byli dobře naladění po celý den, po šesti hodinách spánku byli čilí jako rybičky a virózy a nachlazení se pro vás staly jen vzdálenou vzpomínkou, se není třeba učit žádnou zdlouhavou meditační techniku. Nebudete muset ani praktikovat náročné jogínské cviky nebo se zavírat na pár let do buddhistického kláštera.

Stačí si osvojit zcela primitivní techniku, kterou zvládne i malé dítě. Mimochodem, právě malé děti zhruba do šesti měsíců věku mají optimální hladinu energie, protože si ji umějí jednoduše „nabírat" z vnějšího prostředí. Postupně na tuto přirozenou schopnost však zapomenou, protože se učí od nás dospělých a kopírují naše chování.

Akumulátor energie

Je tedy na čase si znovu vzpomenout. Jednoduchou metodu nabírání energie z vnějšího prostředí, kterou Jan Jílek vyvinul díky své léčitelské praxi a dlouhodobé práci s bioenergií, čakrami či pránou - životní energií, již potřebuje každý živý organismus, aby byl schopen fungovat na fyzické úrovni -, nazval Akumulátor energie.

Schopnost akumulovat v sobě optimální množství bioenergie přinese výsledek v podobě lepší kondice, zvýšené odolnosti vůči nemocem, nesrovnatelně vyšší psychické i tělesné výkonnosti, zlepšení nálady, schopnosti se snadno vyrovnat s dlouhotrvajícím stresem, pozitivnějšího přístupu ke světu, k lidem i k sobě samotnému a zvýšení charismatu.

Kromě toho snižuje nezdravé psychosomatické napětí. Vede tak k relaxaci celého těla, a tím odstranění bolestí zad, hlavy, v kolenou, kyčlích a dalších kloubech. Ty totiž bývají často způsobeny průběžným, nezdravě zvýšeným svalovým napětím.

Natankujte plnou!

Jílkovými semináři prošly už stovky spokojených účastníků, od manažerů a byznysmenů po ženy v domácnosti. Těm všem Akumulátor dramaticky zlepšil kvalitu života. A to přesto, že o práci s energií nikdy předtím neslyšeli a vůči „šamanským" metodám byli vždy ostražití.

Jak tedy na to? „Akumulátor energie vyučujeme prostřednictvím dvouhodinových seminářů, během nichž se účastníci naučí zvýšit a dlouhodobě udržet vysokou hladinu bioenergie ve svém organismu. Nemusíte ani nikam chodit, protože seminář probíhá také po internetu," říká Jan Jílek.

Zvyšte štěstí

Cvičení stačí aplikovat čtyřikrát denně po patnácti vteřinách, vyžaduje jen trochu rozdělit pozornost. Snadno se tak stane součástí běžného denního programu. "Technika je založena na tom, že člověk se musí zaměřit na určitý, jednoduchý proces, který, jak jsem si všiml během mnohaleté léčitelské práce, umožní, aby do těla šlo mnoho energie,"  vysvětluje psycholog Jílek.

Se svým týmem vyučuje nejen osvojení základní techniky Akumulátor energie, ale také kvalitativní techniky, které dávají návod, jak zacházet s energií, poskytuje také individuální poradenství a trénink, měření energie konkrétního místa a nově také metodu nazvanou Zvyšování štěstí.

 
PhDr. Jan Jílek

PhDr. Jan Jílek vystudoval obor Psychologie na Univerzitě JEP v Brně. Absolvoval řadu seminářů a školení v USA, Velké Británii, Švýcarsku, Holandsku, Norsku a v dalších zemích. Je známý jako popularizátor psychologie a její hraniční oblasti v televizi a v rozhlase. Věnuje se profesi psychologického poradce a kouče a desítky let se zabývá prací s energií, mimosmyslovým vnímáním, léčitelstvím a intuicí. Od roku 2003 se čím dál více věnuje práci s bio-energií, čakrami, hara-line, pránou, tan-tien a odvozeným technikám. V roce 2007 pak objevil techniku, kterou nazval Napojení a v r. 2010 techniku Akumulátor. Obě přirozeně zvyšují hladinu energie v lidském organizmu, a jsou tak univerzálním doplňkem k veškeré práci na sobě.

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama