reklama

Běh na pásu deformuje techniku, říká trenérka

Léto a příroda vybízí zkusit zhubnout nebo vylepšit si kondici běháním. Jsou správné boty tím jediným, co potřebujete? Ptali jste se trenérky Radky Vandasové.

Foto: Isifa/Thinkstock

Léto a příroda vybízí zkusit zhubnout nebo vylepšit si kondici běháním. Jsou správné boty tím jediným, co potřebujete? Ptali jste se trenérky Radky Vandasové!

Běh je zdravý a účinný prostředek pro budování svalů, posílení srdce i pro získání lepší - štíhlejší - postavy. Ale nemusí být vhodný pro každého. Jak jste na tom vy - to jste se dozvěděli v našem on-line rozhovoru.

Trenérka Radka Vandasová varovala před častou chybou začátečníků. "Většina lidí začínající s fyzickou aktivitou mají tendenci ze sebe vydat maximum, strhat se, ale není to efektivní z hlediska výdeje energie. Tepovou frekvenci vypočítáváme, abychom zjistili zónu, ve které využíváme k hrazení energie přednostně tuky," připomněla.

Na další zajímavé dotazy a pečlivě vypracované odborné odpovědi se podívejte dále!  

Náš odborník

Radka Vandasová

Absolvovala Fakultu tělovýchovy a sportu na Univerzitě Karlově, osobnímu trenérství se věnuje od roku 2005. Kromě toho se jako NIKE Fitness instruktor věnuje vedení skupinových lekcí. Vedle běhu trénuje Bosu, Total Body Workout, Nike Dynamic Training, Dance, Slow Toning a osobní tréninky v posilovně.

Wellness je pro ni prací, koníčkem, ale i životním krédem.

--------------------------------------------------------------------------------

Máte vhodnou sportovní obuv?

Skrytá část známé pražské stavby. Po krásných schodech se návštěvníci neprojdou | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama