reklama

Muži také předstírají orgasmus. Prý aby neurazili

Předstírat orgasmus? To je přece typicky ženská záležitost, ne? Omyl! Vědecké studie potvrzují, že se právě tak týká mužů.

Foto: Profimedia.cz

Předstírat orgasmus? To je přece typicky ženská záležitost, ne? Omyl! Vědecké studie potvrzují, že se právě tak týká mužů.

K tomuto závěru došli sexuologové z USA, Kanady a třeba i  Švédska. Neutěšujme se ale tím, že se to Čechů netýká. Stejné výsledky přinesl i dosud poslední ze série unikátních výzkumů Sexuologického ústavu v Praze.

Orgasmus předstírá 20 % mužů

K předstírání orgasmu se v něm přiznala celá pětina dotazovaných mužů. Mužských hereckých výkonů je sice méně než u žen - těch jsou dvě třetiny z dotázaných - ale i tak je to překvapivě vysoké číslo. A odpovídá i zjištěním ze zahraničních výzkumů.

Zatímco ženský orgasmus se dá napodobit celkem snadno, u mužů obvykle existuje důkaz. Tam výzkumy odhalily významnou "maskovací" úlohu kondomů. Pokud muži kondom neměli, pak se museli spolehnout jen na obvyklé hlasové a mimické projevy a výrazné pohyby - tak jako to dělávají ženy. Vzhledem k rychlosti mužského orgasmu, který obvykle trvá kolem pouhých pěti vteřin, to není tak nemožné - a ani obtížné.

Doporučujeme: Potřebují ženy orgasmus? Nebo jen muži?

Shoda panuje i mezi důvody, které pro falešný orgasmus uvádějí jak ženy, tak i muži.  Mezi nejčastěji uváděnými (buď jednotlivě, nebo v kombinaci) byla například přílišná délka sexuálního aktu a snaha jej dovést k nějakému konci, pokud možno bez vysvětlování, které by mohlo být trapné pro obě strany.

Muži "hrají" kvůli ženám 

Častou roli hrají také ohledy ke svému protějšku - buď chtějí povzbudit ženino vzrušení, nebo se nechtějí dotknout jejích citů tím, že by skončili  "jen tak". Zajímavé je, že toto chování se více týká sexuálně více zkušených mužů a také mužů, žijících v trvalém vztahu.

Tvrdí to i harvardský profesor Abraham Morgentaler ve své knize "Proč ho muži předstírají: zcela neočekávané odhalení". Muži se podle ní totiž často cítí být v zajetí své maskulinity, k níž orgasmus prostě povinně patří. Nemít ho navíc znamená urazit partnerku a zpochybnit tak její ženskou roli.

Důvodem jsou i problémy s erekcí 

Samozřejmě se často vyskytují zdůvodnění, jako alkohol, nuda, únava, ospalost, opadnutí zájmu o sex a podobně. Falešnému vyvrcholení u mužů nahrává skutečnost, že orgasmus a ejakulace nemusí přijít ve stejnou dobu. "Faktem je, že někteří muži ejakulují až několik sekund po orgasmu," vysvětluje Laura Bermanová, známá sexuální a vztahová terapeutka z Chicaga. 

Náš tip:  Co vám ničí požitek ze sexu? Vlastní sebevědomí

Výlučně pánským důvodem pak pochopitelně je případ, kdy je muži jasné, že se mu nepodaří dosáhnout ejakulace. Pokud hrozí úplná ztráta ztopoření, muži se uchýlí k předstírání. Nejčastěji  předstírají muži, kteří mají problémy s erekcí. Může jít samozřejmě o psychickou poruchu, ale lékaři tvrdí, že častější příčinou jsou závažné zdravotní problémy jako např. srdečně-cévní onemocnění, cukrovka, vysoký krevní tlak.

V takovém případě by měl muž navštívit lékaře. Ale jak dobře vědí odborníci, pacientům dlouho trvá, než překonají stud a svěří se odborníkovi. Pak už může být choroba, které dysfunkci erekce předcházela, plně rozvinutá.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:  

Kdy se muži vyhýbají sexu?

Žaludeční vředy:  Pomůže voda a brambory

Velký horoskop na květen: Co vás čeká v měsíci lásky?

 

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama