reklama

Co vám ničí požitek ze sexu? Vlastní sebevědomí

Trápí vás, že všichni pějí ódy na sex, jenom vy si ho nedokážete pořádně užívat? A není to náhodou tím, že jste sama se sebou nespokojená a pořád se podceňujete? Sebevědomí má na spokojenost ve vaší ložnici větší vliv, než byste si možná mohla myslet.

Foto: Profimedia.cz

Trápí vás, že všichni pějí ódy na sex, jenom vy si ho nedokážete pořádně užívat? A není to náhodou tím, že jste sama se sebou nespokojená a pořád se podceňujete? Sebevědomí má na spokojenost ve vaší ložnici větší vliv, než byste si možná mohla myslet.

Ve skutečnosti je to právě sebedůvěra, která nám umožňuje si plně užívat intimností a rozkoše. Navíc pokud se sama se sebou necítíte spokojená, může to mít zásadní vliv nejen na váš sexuální, ale i na partnerský a profesní život.

Sexem vztah nezískáte

Některé ženy se domnívají, že pokud budou dobré milenky, budou je muži navěky chtít a milovat. A tak se přes sexuální výkon snaží získat muže pro dlouhodobý partnerský vztah. Často jsou takové ženy promiskuitní a po nějaké době zjišťují, že i když jsou skvělou a uspokojující milenkou, muži o partnerský vztah s nimi nemají zájem. Pokud si chcete přes sex dokázat, že jako žena za něco stojíte, nepočítejte s tím, že budete žádaná jako partnerka. Muž vás automaticky zařadí do kategorie milenek, ale určitě ani nepomyslí na partnerský vztah s vámi.

Sex není tabu

Slýchávala jste jako malá, že sex je špatný a špinavý? A že sex je tu pro uspokojení muže, nikoliv pro ženu? Již jako malé děti jsme se emočně naučily, co to sex vlastně je, a co si pod ním máme představit. Bohužel, mnohdy jsou nám do naší mysli nahrány negativní programy, které nám brání se v sexu projevit a užívat si jej.

Náš tip: Chci předmanželskou smlouvu na sex! Jsem divná?

Podvědomě máme tuto činnost zapsanou jako něco, co je špatné a negativní. Díky tomu máme v posteli mentální bloky, které nám například nedovolí prožít orgasmus.

Naučte se říkat ne

Díky nízké sebedůvěře mnohdy neumíme být asertivní, a to ani v posteli. I když nám není dobře, partnerovi za každou cenu vyhovíme. Neumíme čelit jeho nátlaku a vyhovíme mu v praktikách, které jsou pro nás nepříjemné nebo i bolestivé. Takovým přístupem se však psychicky znásilňujeme a postupem doby se pro nás partnerský sex stane okamžikem, který bych přirovnala k chození k zubaři - musím to podstoupit, ale ať už to mám rychle za sebou.

Uvolněte se

Možná cítíte, že se neumíte v intimnostech uvolnit, mluvit a vůbec, máte na sex negativní nebo pokřivený názor. Poté vám mohu doporučit jediné - zapracujte na svém sebevědomí. Získejte pozitivní vztah k sobě, svému tělu a naučte se říkat své potřeby i nespokojenosti. Přestaňte se přemáhat a také si přestaňte naivně myslet, že přes kvalitní sexuální výkon získáte životního partnera. Až když se sama se sebou budete cítit šťastná, můžete prožívat hezký sexuální i partnerský život.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Pálím mosty: Po rozchodu mě žádná bývalá už nezajímá

Po čem muži touží: 5 neobvyklých míst k sexu

Test: Co víte a nevíte o svých hormonech?

Bázlerová: Říkali mi, že jsem se zbláznila. Na vyhoření ve 21 letech nemáte právo | Video: Světlana Witowská

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama