reklama

Je mi přes 40 a nic už mě v životě nečeká...

Některé ženy se už ve čtyřiceti pomalu „zahrabávají" s pocitem, že hezčí část života je za nimi. Jsou přesvědčené, že už je nečeká láska, ani zajímavá práce - prostě nic. Ale všechno vychází z hlavy. Když si to v ní správně „naprogramujete", můžete dosáhnout všeho, co chcete!

Foto: Profimedia.cz

Některé ženy se už ve čtyřiceti pomalu „zahrabávají" s pocitem, že hezčí část života je za nimi. Jsou přesvědčené, že už je nečeká láska, ani zajímavá práce - prostě nic. Ale všechno vychází z hlavy. Když si to v ní správně „naprogramujete", můžete dosáhnout všeho, co chcete!

Můžete to vzít také z opačné strany:  Jste zralá a vaše sebevědomí stojí na tom, co jste dokázala, ne na tom, že vám příroda v mládí nadělila pevnou pleť a ploché břicho.

Nová etapa

Popřemýšlejte, jak zvýšit svou tržní kvalitu v profesním životě a zároveň kvalitu svého života. "Naučit se pracovat se svým zevnějškem je totéž jako si v průběhu života neustále zvyšovat kvalifikaci ve svém oboru," říká MUDr. Zdenka Staňková z privátní ambulance pro aplikaci botoxu, gelových výplní a biotechnologických sér v Ústí nad Labem.

Čtyřicáté narozeniny jsou podle ní krokem do nové životní etapy. "Žádná jiná generace žen neměla ve čtyřiceti letech takové možnosti a výhody jako máte vy. Není důvod se „zahrabávat", můžete být krásné, silné, úspěšné a bez nadsázky mladé."

Víte, co chcete 

Upravený vzhled vám dodá větší sebevědomí a sebejistotu, usnadní hledání zaměstnání či partnera a změní i celkový přístup k životu.

„To je velmi důležité, zejména v případě žen, které trpí úzkostmi, depresemi a jinými psychickými potížemi. Je známo, že tělo a duše spolu úzce souvisí. Takže když se vylepší něco na těle, vede to k psychickému uvolnění a otevřenosti k dalším pozitivním změnám v životě i k dalšímu sebezdokonalování," říká MUDr. Staňková. „A navíc, když na sobě začnete pravidelně pracovat a vyhradíte si pro sebe více času, odrazí se to i ve vašich vztazích k nejbližším." 

Zápas s kily i s časem

Ženský metabolismus se po čtyřicítce mění, udržet si postavu proto vyžaduje změnu přístupu. A jak to udělat, abyste byla zdravá, cítila se a vitální, nepřibírala a přitom netrpěla hlady?

„Ideální je snížit váhu asi o deset procent - zajistíte si tím zásadní zlepšení látkové přeměny. Rozhodně byste se neměly snažit zhubnout za každou cenu co nejrychleji. Drastické diety nebo hladovění vedou k „haló efektu" a ke zklamání," upozorňuje MUDr. Staňková.

Mnohem účinnější je podle ní postupné snižování váhy. Unikátním prostředkem je výtažek ze sukulentu Hoodia gordonii ve formě spreje: „Mnohaleté výzkumy prokázaly, že molekula P57, kterou tato rostlina obsahuje výrazně potlačuje chuť k jídlu a snižuje rychlost absorbce potravy v lidském organismu. Hypothalamus dostává informaci o stavu sytosti - napodobuje to působení glukózy na nervové buňky mozku. Dokáže váš mozek „přesvědčit" o tom, že jste sytí a vy snížíte přísun kalorií, aniž byste byli nervózní a ve stresu."

Pokožka těla

Po čtyřicítce je kůže sušší a tenčí, než dříve. Potřebuje kvalitní sprchový gel, který nevysušuje a po koupeli zvláčňující tělové mléko či krém. Zvláštní péči vyžadují ruce - jejich vzhled totiž nejlépe prozradí věk.

O nohy se starejte, jako byste si je chtěla nechat pojistit. Jestliže máte sklon ke křečovým žilám, nebo míváte pocit, že je neunesete, používejte zklidňující a osvěžující biotechnologickou emulzi, která končetiny prokrví, uleví od bolestí a díky biotechnologickým látkám a výtažkům z rostlin skryje i povrchové žilky. 

Pleť pod lupou

Zralá pleť má větší sklon k tvorbě vrásek, barevným nerovnostem a celkovému ochabování. Pokud jste jí nevěnovaly příliš pozornosti v předešlých letech, teď by mělo být pravidelné ošetření samozřejmostí.

K tomu dopomohou kvalitní přípravky na ošetření pleti. Intenzivní hloubková pěna na tvář, krk a dekolt zajistí vysoce efektivní povrchový peeling a dokonale vyčistí póry. Je vhodná na problematikou pleť: AHA kyseliny v kombinaci s výtažky chmele, borovice, rozmarýnu dalších rostlin a biotechnologických látek jsou dokonalou prevencí tvorby akné a účinně odstraňují stárnoucí buňky. Při pravidelném používání zaznamenáte viditelnou i citelnou změnu.

Na čištění můžete také používat gel s obsahem hexapeptidu a kyseliny hyaluronové - nejenže odstraní make-up i nečistoty, aniž by pleť vysušil, ale účinně ji zregeneruje a zjemní. Jak říká MUDr. Staňková, když po aplikaci budete nanášet pravidelně na pokožku biotechnologické sérum na zralou pleť, dosáhnete zlepšení jejího stavu i vzhledu. Dekorativní kosmetika pak podtrhne celkový mladistvý dojem.

"Utajené" a překrásné místo na Pražském hradě. Je škoda, že o něm spousta lidí neví | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama