reklama

Jak zvládat při dietě stresové situace?

Chcete zhubnout, ale bojíte se, že nezvládnete oslavu narozenin, firemní večírek nebo služební cestu? Podívejte se, jak na to!

Foto: Isifa/ThinkStock

Taky si říkáte, že začnete hubnout až po narozeninách, dovolené nebo až po večírku? Není důvod! Stačí se trochu nad sebou zamyslet a zvládnout při dietě stresové situace.

Držíte dietu a stačí jeden oběd s přáteli a své chutě neudržíte na uzdě? Zvládat tyto situace není problém. Pokud chcete zhubnout, vyřešte situaci tak, aby vás nedemotivovala.

Jak zvládat oslavy?

Pokud chystáte oslavu, připravte jídlo tak, abyste si ho mohla dopřát i vy. Místo dortu volte lehké zákusky z tvarohu nebo zakysané smetany kombinované s ovocem. Na stole nechte jednohubky, které jsou zdravé. Využijte celozrnné pečivo s pomazánkou z tvarohu a obložte je zeleninou. Když už grilujete venku, zvolte přírodně pečené maso nebo ryby. Vše doplňte zeleninovým salátem.

Před oslavou nezapomeňte na odpolední svačinu, ať pak hladově neútočíte na jídlo. Pokud jste vy pozvaná na oslavu, dodržujte během dne pravidelné stravování a před odchodem vypijte sklenici vody. Váš žaludek bude dostatečně nasycen. Když už neodoláte chlebíčku, snězte jen to dobré na něm a veku jednoduše odložte.

Jak vyzrát nad prací

Když vás čeká školení, nebo delší pracovní doba, připravte se na ni důkladně. Ráno nebo večer si připravte krabičky s hlavními jídly a vodu. Na svačinu si nachystejte ovoce nebo zeleninové saláty. Zapojte svou fantazii a obložte si pečivo, nebo si připravte těstovinové saláty, které se dají jíst i studené. Pokud je na školení společný oběd, jezte jen vám doporučené potraviny, nebo jednoduše nechte polovinu jídla nedojedenou.

Jak bojovat s chutí na sladké?

Různé stresové situace končí tak, že si koupíme buchtu, čokoládu nebo jinou sladkost. Snadno si vypěstujeme i závislost. Nejčastěji se pereme s chutí hned po obědě nebo při odpolední kávě. Ve většině případů nejde o hlad, ale o špatný návyk.

Vyberte si jeden den v týdnu, kdy se budete moci odměnit nějakou dobrotou za to, že jste celý týden odolávali sladkým dortíkům, zmrzlině nebo jiným zákuskům. Tak se budete celý týden těšit na zmiňovaný den a nebudete řešit své chutě. Při dobré snídani a pravidelném stravování najednou zjistíte, že sladké nebudete potřebovat.

Ve stresových situacích sáhněte po nakrájené mrkvi nebo kedlubně. Vaše tělo ani nechce cukry, jako spíše vaše hlava potřebuje něco dělat.

Lipovská: Dvořák o můj život neusiluje, porušuje ale zákon a není dobrým ředitelem ČT | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama