reklama

Jak se liší sexuální praktiky mezi národy?

Sex mají lidé rádi na celém světě. Přesto existuje spousta rozdílů v tom, jak jej různé národy provozují a jaké praktiky mají nejraději.

Foto: Thinkstock

Možná jste si už udělali vlastní průzkum - třeba na letošní exotické dovolené - a tak vás vědci nepřekvapí. Nejnovější studie potvrzují fakt, že existují značné rozdíly v sexuálním chování jednotlivých národů.

Aktuální studie například ukazují, že v Evropě jsou nejpromiskuitnější severské země, konkrétně Island. Český národ je zase k otázkám sexu tolerantní, nicméně v praxi spadá spíše k průměru.

Češky své sexuální fantazie tají

Češi mají k sexu obecně velmi otevřený vztah. Přestože se o něm rádi bavíme a fantazírujeme, v praxi jsme více konzervativní. Zajímavý je rozdílný pohled v sexuálních touhách českých mužů a žen. Muži si často přejí, aby se jim jejich fantazie plnily i v realitě. Oproti tomu ženy si své tajné sexuální fantazie nechávají raději pro sebe, potvrzuje studie Sexuologického ústavu. 

Doporučujeme: Každá druhá žena by nejradši své "poprvé" zažila jinak

Časy se mění a s nimi i pohled na sex. "V poslední době zaznamenáváme jistý nárůst v zájmu o nejrůznější sexuální praktiky u Čechů. Ženy i muži si mnohem častěji kupují sexuální pomůcky a výbavy do svých ložnic, než v minulosti," potvrzuje Adam Durčák ze sexshopu Růžový slon, a dodává, že ve světovém měřítku se s experimentováním řadíme spíše do průměru.

V kvalitě sexu vedou Řekové

O jižních národech se tvrdí, že mají velmi kladný vztah k sexu a různým sexuálním praktikám. Například velmi častá bývá smyslná masáž jako součást předehry. Oblíbená je také otevřená komunikace při souloži.

Co se týká četnosti sexu, jednou týdně si ho dopřává až 87 % jižanských párů. Podle Durex Globálního průzkumu, se v kvalitě sexu zaujímají přední pozice hlavně Řekové. Z bulharského výzkumu zase vyplývá, že v Bulharsku narazíte spíše na temperamentní muže, kteří mají v oblibě sex na pláži. Naopak Chorvaté jsou pověstní dobýváním žen, avšak v sexu upřednostňují spíše klasickou misionářskou polohu. Španělé jsou považováni zase za mistry romantiky. Umí ženám jak polichotit, tak jim nabídnout i rodinné zázemí.

Brazilci - mistři orálního sexu

Jihoameričtí muži jsou typičtí svou náruživostí a oblibou něžného pohlaví. Statistiky provedené v Jižní Americe ukazují, že alespoň jednou týdně si dopřeje sex až 82 % párů. Brazilci jsou například pověstnými milovníky orálního sexu. Celkově je však známo, že jihoameričtí muži jsou k ženám majetničtí a často žárlí.

Asiaté milují skupinový sex a převleky

U Asiatů, konkrétně tedy japonských mužů, je typické, že jsou v sexu rádi v dominantním postavení. Ženy naopak zaujímají submisivní pozice. "Asiaté jsou pověstní netradičními sexuálními praktikami. Nemají problém s homosexualitou, skupinovým sexem ani s neobvyklými sexuálními praktikami," popisuje Adam Durčák. V oblibě mají například různé převleky. Ženy jsou často znázorňovány v nevinných rolích, například jako školačky a podobně. 

Přečtěte si: Co je normální: Sex každý den, nebo jednou za 14 dní?

Každý národ se tak trochu liší v sexuálním chování. Velkou roli hrají současné masové trendy, jako je například zvýšená obliba v orálním sexu nebo vyholování ochlupení. "Sexualita je dnes natolik individuální a ovlivněna nespočtem různých vlivů, že se může svobodně projevit," připomíná Adam Durčák. Tento trend dokonale potvrzují i průzkumy ze skandinávských zemí.

Seveřané: nárůst zranění při sexu

Změnu v sexuálních praktikách dokládají statistiky Univerzitní nemocnice v Helsinkách. Může za to globální oteplování, které nejvíce pociťují právě severské země. Všimli si toho lékaři ze skandinávských klinik, kde za posledních deset let zaznamenali až dvojnásobný nárůst v počtu zranění při milostných aktivitách pod širým nebem. Mezi nejčastějšími zraněními bylo například pokousání hmyzem na intimních partiích nebo jehličí v přirození. Došlo i k unikátnímu zranění, kdy zamilovaný pár při hrátkách v přírodě napadl los.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Rakovina z orálního sexu? I z líbání!

Děsivý návrat z dovolené? Naučte se relaxovat v práci

Lidé mají méně sexu, říká průzkum. Změní to příručka?

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama