reklama
 

Sex a čísla: Kolik, kolikrát, jak často?

Čekáte přesné údaje kolik, kolikrát, jak často a podobně? Sex je ale přece spontánní akce, takže záleží jen a jen na vás.

Foto: Profimedia.cz

Lidé jsou od přírody zvědaví, a tak chtějí vědět, jak "to dělají" ti druzí. Ale jen hlupáci  se řídí jejich příkladem: sex je  výlučně individuální a jediným pravidlem je, že v něm žádná pravidla neplatí.

Kolikrát?

Když společnost Durex dělala před pěti lety průzkum, došla k údaji 127 pohlavních styků za rok. Podklady poskytlo 26 tisíc lidí z 26 zemí světa. Země východní Evropy jsou podle výsledků ještě aktivnější, průměrný počet pohlavních styků zde činí sto padesát za rok.

Jak často?

U nás v ČR se s průměrem jen lehce nad 2x týdně dostaneme pouze na 107 styků ročně! Češi přiznávají dvakrát týdně čtvrt hodiny mazlení, čtvrt hodiny styku, celkem tedy jedna hodina týdně! Tento údaj přinesl zatím poslední výzkum, který mapuje změny v sexuálním chování českých mužů a žen vždy po pěti letech.

Poskytl také další zajímavé poznatky -  především to, že jsme pěkní lháři. Jisté překvapení může člověk nad sexuálními výzkumy prožívat i dnes: **podle nich mají Češi za rok v průměru sex 107krát, to je onen průměr 2x týdně.

S kolika?

Muži totiž průměrně udávali sex s více než devíti partnerkami, ale ženy jen s více než pěti partnery.

„Matematicky je to ale nemožné. Je to dáno tím, že stále přetrvává ve společnosti tolerance k mužům, co mají hodně žen, zatímco na ženy se pohlíží nepatřičně. Proto při podobných, byť anonymních průzkumech obě pohlaví často lžou," vysvětlil sexuolog PhDr. Petr Weiss, jeden ze spoluautorů výzkumu.

Jak dlouho?

Zapomeňte na fantazie, realita je mnohem nudnější. Dokazují to výsledky nového výzkumu  z univerzity Penn State Erie. Vědci Eric Corty a Jenay Guardiniová zkoumali zjištění desítek sexuologických terapeutů, kteří sledovali tisíce svých pacientů po několik desetiletí, takže jde opravdu o reprezentativní vzorek. Ukázalo se, že příliš krátký připadal zkoumaným osobám sex, který trval 1-2 minuty. Soulož, která trvala 14 - 30 minut, už lidem připadala příliš dlouhá.

Rozmezí tři až sedm  minut označovali za "normální", sedm až 13 minut "žádoucí"! Vyplývá s toho, že uspokojivý styk trvá od tří do třinácti minut. Nesmíte zkrátka věřit filmovým představám a řečem známých  o hodinových výkonech!

"Současná populární kultura bohužel vytváří stereotypy o sexuální aktivitě. Muži i ženy věří fantaziím o obřích penisech, erekci tvrdé jako kámen a o souloži trvající celou noc. To vytváří prostor pro nespokojenost a zklamání," upozorňuje zmíněný Eric Corty, profesor psychologie.

Kolik centimetrů?

V normě je podle průzkumu každý penis, pokud v klidové fázi měří od šesti do deseti a při erekci od jedenácti do sedmnácti centimetrů. Rozhoduje přitom právě stav při erekci, protože často i menší penisy se při ní dokážou o hodně zvětšit.  Pozor, měří se shora!

Průzkum také prozradil, že mužům záleží na délce penisu mnohem víc než ženám. Ty - pokud vůbec - ocení spíše jeho průměr, tedy tloušťku.

JAK TO ZAČALO?

Za vůbec první širší výzkum skutečného sexuálního chování se považují výzkumy z 30. a 40. let v USA. Americký zoolog Alfred Kinsey šokoval Ameriku například zjištěním, že předmanželský sex je všeobecně rozšířený a polovina nevěst nevstupuje do manželství jako panna, polovina mužů má mimomanželské styky, třetina homosexuální zkušenosti, většina z nich onanuje a podobně.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama