reklama

Každá druhá žena by nejradši své "poprvé" zažila jinak

Se sexem začínáme čím dál dříve, a tak zřejmě není divu, že úplně první intiminosti neproběhnou přesně tak, jak bychom chtěli.

Foto: Isifa/Thinkstock

Se sexem začínáme čím dál dříve, a tak zřejmě není divu, že úplně první intiminosti neproběhnou přesně tak, jak bychom chtěli. Údajně každá druhá dospělá žena není spokojena se svými vzpomínkami na první sex a bývala by to chtěla prožít úplně jinak.

Loni se podle průzkumu Sexuologického ústavu průměrný věk, kdy mají Češi první sex, poprvé dostal pod hranici 18 let. Dívky začínají svůj sexuální život v sedmnácti, chlapci jen o trochu déle.

Na druhou stranu z údaju vyplynulo, že jsme čím dál zodpovědnější, co se ochrany týče. Při prvním styku nezapomnělo na kondom 42 procent, a každá pátá dívka už v době svého prvního milování užívá antikoncepční pilulky.

Dnešní mladí víc myslí

Nad tím, jak proběhne první pohlavní styk, tedy mladí lidé evidentně začínají čím dál více přemýšlet. Že to tak nebylo vždycky ale dokazuje jiný průzkum provedený v Británii. 

Podle něj téměř polovina žen (konkrétně 42 procent) není spokojená s tím, jak kdysi prožila své "poprvé". Nejčastějším důvodem je, že jejich partner na ně naléhal, a tak se cítily pod tlakem a vlastně si nebyly jisté, že to doopravdy chtějí. To uvádí každá pátá žena.

Příliš brzo

Spousta žen se také domnívá, že na sex v daném věku ještě nebyly připravené a že měly ještě nějakou dobu počkat. Některé litují také své nezodpovědnosti, protože s partnerem spaly bez jakékoli ochrany.

Dalším častým důvodem zmíněné lítosti je, že přitom byli opilí, a kdyby tehdy nepili, pravděpodobně by se to nestalo. Většinou se to však vždy stalo se stávajícím partnerem nebo někým známým. Jen jeden z dvaceti (průzkumu se zúčastnili i muži) uvádí, že se to stalo s někým, koho právě poznali.

Čtěte také: 8 věcí, které jste nevěděli o svatební noci

Mimochodem, z mužů jen každý pátý zpovídaný uvedl, že by si svůj první sex představoval jinak. Obáváme se, že to ale nebude ani tak tím, že by jejich zážitky byly dokonalé - spíš to prostě tolik neřeší.

Britský národní průzkum, který cituje deník Daily Mail, dále popisuje, jak dramaticky se přístup k sexu za posledních 60 let změnil. Zatímco z žen narozených koncem 50. let měla předmanželský sex jen třetina, u žen narozených na začátku 70. let mělo sex před svatbou už 74 procent. A dnes už je to tak běžné, že se na to průzkumy ani neptají. 

Co vy?

Svěříte se, jaké bylo vaše "poprvé" a jestli jste spokojeni s tím, jak proběhlo? Případně čeho přesně litujete, co byste změnili a dnes určitě udělali jinak?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jezte spolu, zůstanete spolu: 10 důvodů, proč to tak je

10 věcí, které byste s chutí řekla vašemu gynekologovi

Sex v 70? Častěji, než byste čekali. Potvrzeno!

Prokop: Lidí, kteří nechtějí žádná opatření, je málo. Roušky jich odmítá pár procent | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama