reklama

Co je normální: Sex každý den, nebo jednou za 14 dní?

Kamarádka se vám svěřila, že spí s partnerem každý den, zatímco vy máte doma sex jednou za čtrnáct dní a teď se trápíte, že to je málo? Pojďme se podívat na to, co je v sexu vlastně normální.

Foto: Isifa/Thinkstock

Kamarádka se vám svěřila, že spí s partnerem každý den, zatímco vy máte doma sex jednou za čtrnáct dní a teď se trápíte, že to je málo? Pojďme se podívat na to, co je v sexu vlastně normální, nebo chcete-li, tak akorát.

Ještě než se ale pustíme do zkoumání, jak to mají a dělají ostatní, je třeba si uvědomit, že v sexu žádná pravidla neplatí, a vy se tím pádem následujícími řádky vůbec nemusíte řídit, pokud vám to vyhovuje tak, jak to máte. Jinými slovy, řiďte se jen těmi pravidly, která si stanovíte sami s partnerem

Pokud vás ale i přesto zajímá, jak moc se odlišujete, nebo naopak přibližujete ostatním párům, čtěte dál. 

Jak často?

Když společnost Durex dělala před pár lety průzkum, došla k tomu, že člověk má v průměru 127 pohlavních styků za rok. Což znamená, že máme sex zhruba dvakrát až třikrát týdně. Opět v průměru. To znamená, že některé páry spolu spí třeba dvakrát denně, jiné jednou za měsíc, některé možná vůbec.

Podklady k tomuto výzkumu poskytlo 26 tisíc lidí z 26 zemí světa. Země východní Evropy jsou podle výsledků ještě aktivnější, průměrný počet pohlavních styků zde činí sto padesát za rok. 

Jak dlouho?

Naopak Češi jsou zřejmě trochu laxnější. Místní průměr je jen lehce nad dvakrát týdně, což je jen 107 styků ročně. Češi přiznávají dvakrát týdně čtvrt hodiny mazlení a čtvrt hodiny styku. Celkem se tedy intimnostem věnujeme jen hodinu týdně.

Z tohoto hlediska to může znamenat, že vy se s partnerem třeba milujete jen jednou týdně, ale zato déle, zatímco ostatní to sice dělají častěji, ale kratší dobu. Výsledek ale může být stejný - sexu možná věnujete úplně stejně dlouhou dobu jako kamarádka, které jste dosud záviděla.

Zajímá vás, jaká délka pohlavního styku je považovaná za normální? Vědci z univerzity Penn State Erie zkoumali zjištění desítek sexuologických terapeutů, kteří sledovali tisíce svých pacientů po několik desetiletí. Ukázalo se, že příliš krátký připadal zkoumaným osobám sex, který trval minutu nebo dvě. 

Poslouchejte rádio Frekvence 1 online ZDE >>

Soulož, která trvala 14 až 30 minut, už lidem připadala příliš dlouhá. Rozmezí tři až sedm minut označovali za "normální", sedm až 13 minut je potom "žádoucí". Vyplývá z toho, že uspokojivý styk trvá od tří do třinácti minut. 

"Současná populární kultura bohužel vytváří stereotypy o sexuální aktivitě. Muži i ženy věří fantaziím o obřích penisech, erekci tvrdé jako kámen a o souloži trvající celou noc. To vytváří prostor pro nespokojenost a zklamání," upozorňuje Eric Corty, profesor psychologie a jeden z autorů zmíněné studie.

Pozor, lžeme

V úvahu také berte fakt, že co se týče sexu, lidé lžou, jako když tiskne, což uvádí snad úplně každý průzkum, který se zabýval frekvencí sexu, počtem sexuálních partnerů, nevěrou a podobně. 

Je tedy možné, že vám kamarádka prostě neříká pravdu. Možná s partnerem na začátku vztahu opravdu měla sex dvakrát denně, a teď o rok později se jí už nechce přiznávat, že frekvence jaksi poklesla. Znovu tedy musíme zopakovat, že vůbec nejlepší je kašlat na ostatní, netrápit se tím, jak to probíhá v cizích ložnicích, ale starat se jen o to, abyste byla spokojená v té vlastní.

A teď se přiznejte

Jak často máte sex vy? Je to podle vás akorát, nebo byste ho chtěli častěji? Přemýšlíte někdy nad touhle otázkou, nebo to neřešíte a berete to tak, jak to je? A lžete někdy o sexu? Pokud ano, prozradíte, komu a v čem?

Podobné téma bude také námětem zítřejšího pořadu Dámský klub na rádiu Frekvence 1.

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nehodlám jen uklízet a vařit. A proto jsem stále single

Psychologie na záchodě: Za zácpu může vaše povaha

Půjčila jsem nejlepší kamarádce 10 000 Kč. Chyba!


Tereza Těžká: Je nás pět, mám třikrát víc lásky i trápení. Je mýtus, že nežárlíme | Video: DVTV, Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama