reklama

Koupání si žádá jemnou péči

Koupání si žádá jemnou péči

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.

Pokožka vašeho děťátka je tak nádherně měkká a hebká! První koupel může proto vzbuzovat obavy.

Mnoho rodičů se po narození miminka ptá, jak ochránit citlivou pokožku novorozence a zároveň zaručit dokonalou hygienu.

Věděli jste, že dětská pokožka je až o 30 % - 60 % tenčí než pokožka dospělých? Z tohoto důvodu je doporučováno používat na mytí pouze výrobky speciálně vyvinuté pro dětskou pokožku, které zbytečně nevysušují citlivou kůži miminka a zabraňují jejímu podráždění.

Jak zajistit pohodu při koupání aneb bezvadná koupel od hlavy až k patě

1. Napusťte do vaničky nebo vany teplou vodu – ideální teplota by se měla pohybovat mezi 32º C a 37º C. Vodu dobře promíchejte, aby teplota byla rovnoměrná.

2. Do teplé vody přidejte pár kapek koupele pro celé tělo a vlásky. Aby byla při koupání zábava, můžete do vody přidat různobarevné gumové hračky.

3. Pomocí měkké žínky nebo ruky omyjte děťátku kůži i vlásky.

4. Není třeba tlačit, úplně stačí jemné otírání.

5. Děťátko jemně osušte a pokožku hydratujte tělovým mlékem nebo dětským olejem.

Úžasný pocit blízkosti

Rodiče vědí, že mazlení a pocit blízkosti hrají stejně důležitou úlohu jako čistota. Udělejte si proto z koupání každodenní rituál, který posílí vaši vzájemnou lásku a důvěru. 

Při výběru koupele odborníci doporučují:

V bezpečí od prvního dne

- Koupel pro své děťátko vybírejte velmi pečlivě – dbejte na to, aby byla jemná a bezpečná a vhodná ke každodennímu použití.  To znamená, že má dobrý čistící účinek bez narušení kožní bariéry, má schopnost hydratovat a  je hypoalergenní. Ideální jsou výrobky určené pro mytí vlásků i pokožky.

Už žádné slzy!

Při koupeli je také důležité předejít podráždění i v případě, že při koupání nechtěně vnikne voda do očí. Kvalitní výrobky jsou vždy navrženy a testovány tak, aby bylo dětským očím zaručeno maximální bezpečí a ochrana. Při koupeli má být slyšet smích, a ne pláč!  

Hodnota pH dětské koupele by měla být neutrální k pH pokožky vašeho miminka.

Otázkou jemné péče pro dětskou pokožku se zabývali i experti JOHNSON'S® Baby a vyvinuli jemnou dětskou koupel JOHNSON’S® Baby Koupel pro celé tělo a vlásky.

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama