reklama

Relaxace a odpočinek v Priessnitzových lázních

Priessnitzovy léčebné lázně poblíž Jeseníku se připravují na velké oslavy nazvané Týden V. Priessnitze

Foto: Sodexho

Už za týden (29. září až 4. října) se lázně Priessnitz chystají na velké oslavy u příležitosti 212. výročí narození a 160. výročí úmrtí svého zakladatele Vincenze Priessnitze.

Pro návštěvníky je připraven pestrý program. Příznivci hudby si určitě přijdou na své díky mnoha hudebním vystoupením, která budou na konci celé akce završena slavnostním vystoupením sólistů Státní opery Praha Jany a Václava Siberových. Pro zájemce o zdravý životní styl je připraveno několik prezentaci firem či výstava Sylvy Janhubové - Lázně ve čtyřech ročních obdobích.

Lázně leží v nádherné přírodě, na svahu nejvyššího výběžku Rychlebských hor téměř dva kilometry od města Jesenk. Návštěvníci si při pobytu v lázních užijí kromě kouzelné přírody také kosmetická ošetření, všechny druhy masáží, vonné koupele, zábaly, vířivky, saunu a dokonce si mohou vyzkoušet tradiční východní medicínu Shia-tsu - tlakovou masáž palců, loktů nebo dlaní. Pro ty, co bojují s nějakými kily navíc, je v lázních připraveno několik hubnoucích a tvarujících procedur. Nabídka je opravdu široká - od pedikúry až po celkovou analýzu složení vašeho těla.

Pohyb je nejčastěji opakované slovo těchto lázní. Geniální léčitel Vincenz Priessnitz prosazoval zdravý pohyb, a právě proto lázně nabízejí pohybové terapie, které se skládají z chůze v terénu a protahovacích cvičení dolních a horních končetin ve venkovních bazénech. Proto si pro návštěvníky Týdne V. Priessnitze připravili na sobotu 1. října Nordic Walking Tour. Zájemci se mohou zúčastnit tří společných pochodů areálem lázní, které budou doplněny koupelí nohou a rukou. Přitom všem lze stihnout přednášky a instruktáže na téma Nordic Walking, zdraví, měření tlaku, získat informace o cholesterolu, širší rozhled o tom, jak se dobře a účinně hýbat, a na závěr si třeba vybrat sportovní oblečení na módní přehlídce AlpinePro.

Celý program Týdne V. Priessnitze se uskuteční v areálu Priessnitzových léčebných lázní.

 

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama