reklama

Chcete zhubnout? Zkuste to s pomocí smartphonu

Chcete zhubnout do plavek a nedaří se vám to? Vyzkoušejte aplikaci Kalorické tabulky ve vašem telefonu

Valentýn - tipy co nedělat
Valentýn - tipy co nedělat | Foto: Thinkstock

Mučíte se hodiny v posilovně? Snažíte se spočítat denní příjem energie, které vaše tělo potřebuje při dietě? Poradíme vám, jak z hubnutí udělat zábavu!

Aplikace Kalorické Tabulky umožňují mít stravování pod snadnou kontrolou. Pro správnou dietu je nejdůležitější počítání energetických příjmů. Pokud chceme shodit nějaký kilogram navíc, musíme znát kolik a čeho smíme během dne zkonzumovat.

Co je to za aplikaci?

Kalorické tabulky sčítají energii, kterou přijímáme z potravin a zároveň odečítají energii, kterou vydáme díky sportovním aktivitám. Databáze obsahuje více než pět tisíc druhů potravin, pomocí nichž bude skládání jídelníčku hračkou.

Jak s Kalorickými tabulkami začít?

Důležitá je povinná registrace, při které uvedeme základní informace, výšku, váhu, pohlaví a rok narození. Díky těmto údajům je telefon schopný spočítat bazální metabolismus. Z hodnot sestaví nutnou energii, kterou tělo potřebuje v momentě, kdy nic neděláme.

Udržet váhu nebo zhubnout?

Pokud chceme zhubnout, musíme v nastavení zapsat cílovou hmotnost. Energetický příjem se automaticky přepočítá a nastaví tak, abychom jednoduše začali naši hmotnost snižovat. Aplikace je založená na optimálním hubnutí, což je půl kilogramu týdně. Při dietě nesmí být energetický příjem nižší než pět tisíc kilojoulů.

S čím  budu pracovat?

V aplikaci je velmi důležitý graf hmotnosti, který sleduje, zda máme tendenci sestupnou, kolísavou nebo vzestupnou. Pro graf je třeba každý den zaznamenat aktuální hmotnost v nastavení, které je označené, jako Správa údajů. Aplikace nám také hlídá hodnoty bazálního metabolismu a BMI.

U jednotlivých potravin jsou zaznamenané důležité složky potravin, která nám hlídají doporučenou denní dávku. V tabulce najdeme údaje o bílkovinách, sacharidech, tucích a vláknině. Menu je rozdělené na snídani, dopolední svačinu, oběd, odpolední svačinu, večeři a druhou večeři.

Jak zadávat jednotlivá jídla?

Pokud ráno otevřeme aplikaci, automaticky je zaznamenané aktuální datum. Klikneme na položku snídaně, kde se nám vpravo dole objeví malé plus, které nás přenese do databáze potravin nebo pokud budeme chtít, můžeme jednotlivé potraviny snadno vyhledávat. Po kliknutí na potravinu je nutné zadat množství. Takto postupujeme s každým jídlem, které během dne sníme.

Jednotlivé potraviny můžeme označit jako oblíbené, a pak je snadno najdeme v záložce Oblíbené položky nebo Uložená jídla.

Skenování kódů na potravinách je hračka!

Pro zaznamenání jídla můžeme používat čtečku čárového kódu přímo z obalu potraviny. K tomu poslouží fotoaparát na našem telefonu, který je nutné přiblížit do určité vzdálenosti, a pak chvíli setrvat. Některé potraviny nám databáze nenajde, ale snadno přiřadíme název ke kódu, který jsme přečetli.

Co mám, dělat, když k dietě ještě cvičím?

Do jídelníčku je nutné vkládat i provedené pohybové aktivity, které nám odečtou energii z denního příjmu. Můžeme si uložit i plánově akce nebo jejich pravidelné opakování. Kalendář umožňuje plánování jídelníčku značně dopředu nebo se ohlédnout zpětně.

K jídlu patří pitný režim

Aplikace výborně hlídá pitný režim. Během dne zadáváme i množství tekutin, které jsme vypily a Kalorické tabulky hlídají i vodu z potravin. Do jídelníčku se započítávají všechny nápoje i alkoholické.

Kalorické tabulky a internet

Kalorické tabulky se synchronizují s webovou verzí, proto je nutné být při práci připojený na internetu, nebo vše zaznamenávat přímo na počítači. Aplikace nefunguje offline bez internetu. Kalorické tabulky si můžete stáhnout na market.android.com.

 

reklama
Doporučené recepty
    reklama