reklama

Chcete zhubnout? Nechte platit pojišťovnu

Zdravý způsob života je v kurzu. Netrapte tělo dietami, raději zajděte do fitka. Kdo zaplatí permanentku? Přece Všeobecná zdravotní pojišťovna

Foto: Isifa/Thinkstock

Zdravý způsob života je v kurzu. Své tělo krmíme bio stravou, chodíme cvičit a snažíme se víc relaxovat. Utužování imunitního systému je základem celkového zdraví našeho organismu. Netrapte tělo dietami, raději zajděte do fitka. Víme, kdo vám zaplatí permanentku.

Program Zdravý život chce motivovat klienty k aktivnímu přístupu ke zdravému způsobu života. Zajděte si s kamarádkou na zumbu a nechte se odměnit Všeobecnou zdravotní pojišťovnou.

Co je třeba udělat, aby za mě platil někdo jiný?

Pojištěnci Všeobecné zdravotní pojišťovny se na stránkách www.vzp.cz mohou zaregistrovat do Klubu pevného zdraví. Vše trvá jen několik minut. Během roku klientky mohou sbírat body za aktivity spojené s prevencí a zdravým způsobem života. Pokud se v roce 2012  podaří nasbírat minimálně pět set bodů a necháme si je na pobočce pojišťovny zapsat, můžeme žádat o finanční příspěvek.

Které sportovní i nesportovní aktivity přinesou patřičné body?

Pět set bodů nám přinese jedno absolvování preventivní prohlídky během dvou let nebo jedna povinná gynekologická návštěva během jednoho roku. Stejný počet bodů se nám podaří nasbírat u stomatologa, který nám poskytne potvrzení, že jsme během jednoho roku došli na preventivní prohlídku. Pět set bodů získají klienti za jednu návštěvu během jednoho roku na mamografickém screeningu, screeningu kolorektálního karcinomu a při očkování, které není hrazené z veřejného zdravotního pojištění.  Dárci krve obdrží dva tisíce bodů a nejvíc je možné získat za nepříbuzenské darování kostní dřeně, kdy získáte až tři tisíce bodů.

Stejně tak budou bodově ohodnocení klienti, kteří se léčí ze závislosti na tabák a obézní lidé s BMI nad třicet, kteří se snaží zhubnout. Nejvíc tuto bodovou finanční podporu využijí zájemci, kteří se snaží provozovat pohybovou nebo rehabilitační aktivitu. Za permanentku s pěti vstupy získají až pět set bodů.

Kolik se mi vrátí do peněženky?

Za jeden bod vrátí pojišťovna 0,50 korun. Minimální výše příspěvku je 250 korun a maximální strop je 1 500 korun za tři tisíce nasbíraných bodů. Bohužel pojišťovna má právo ukončit poskytování během roku 2012 v momentě, kdy dosáhnou stanoveného finančního limitu.

Peníze se budou vracet formou finančního příspěvku na pohybové nebo rehabilitační aktivity a na jakékoli očkování, které si klient hradí zcela sám. Příspěvek je možné čerpat na základě předloženého dokladu o uhrazení. Jednou za rok je třeba předložit účtenky. Nevyčerpané zůstatky bodů, které nebudou vyplacené, automaticky přechází do dalšího roku. Příspěvek je možné získat na libovolné pobočce Všeobecné zdravotní pojišťovny.

 

 

 

 

Potřebujeme poznat sami sebe. Při meditaci se vynořují bolesti a zranění, říká Bob | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama