reklama

Chcete zhubnout? Najděte si správné potraviny

Dieta není jen o omezování se v jídle. Stačí sáhnout po správných potravinách a půjde to samo!

Foto: Profimedia.cz

Potraviny nemusí být jen našimi nepřáteli, stačí vhodně zvolit a pomohou nám i s hubnutím. Diety nejsou o hladovění, ale o rozumné konzumaci kvalitních potravin.

Podívejte se, které jídlo vám pomůže s redukcí váhy, které vás zasytí a dodá tu správnou energii. Netrapte své tělo a dodejte mu dostatek jídla.

Dejte tělu vitaminovou bombu

Bulgur je úžasnou potravinou, která je o kousek větší než kuskus a vaří se okolo 15 minut. Obsahem je celozrnná pšenice, která nasytí a pročistí tělo. Bulgur pořídíte za pár peněz a můžete si ho dopřát hojné množství, protože má minimum tuku. Na rozdíl od čočky a jiných luštěnin, bulgur nepatří k potravinám, které nadýmají. Bulgur je ideální přílohou k jednoduchým masům nebo jako výplň do zeleninových salátů s kuřecím masem.

Bulgur našemu tělu dodá vitamíny, minerály a hlavně potřebnou vlákninu. Při dietách nám tedy rozhodně nebudou chybět důležité látky a nebudeme trpět hladem. Bulgur je všemocný lék na zácpu i průjem a působí jako prevence rakoviny.

Ovesná kaše k snídani

Ovesné kaše se vůbec nebojte. Dopřejte si ji k snídani obohacenou ořechy nebo ovocem. Ovesná kaše má úžasnou vlastnost zasytit tělo a dodat tělu obrovské množství energie. Jedna dávka k snídani udělá obrovské kouzlo. Vaše tělo dlouhou dobu nepocítí hlad a v zimních dnech není nic příjemnějšího než teplá kaše po ránu. Ovesná kaše navíc patří mezi zbytkovou potravinu, proto tělu odevzdá jen to nejnutnější a odchází z těla ven.

Harmonie kuskusu

Kuskus jsou krásné žluté kuličky s pšenice. Příprava je velmi jednoduchá. Stačí suchou směs opražit a zalijeme ji horkou vodou. Stačí pár minut a jídlo je připravené. Kuskus se podává jako příloha, která je pro náš organismus lehká, ale zároveň dostatečně zasytí. Najdeme jej i v salátech nebo jako náplň v pečené zelenině. Nebojte se ho ráno přidávat do jogurtu či tvarohu. Sám o sobě kuskus nemá žádnou chuť. Kuskus, tedy těstovina, obsahuje bílkoviny, vlákninu a hlavně má nízký glykemický index, to znamená, že náš žaludek udrží dlouho v nasyceném stavu. Surovina je lehce stravitelná a můžeme si ho dopřát i před sportovním výkonem. 

 

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama