reklama

Čerstvé šťávy nejsou všechno, detoxikace začíná v hlavě

Jaké metody se dají využít k detoxikaci? Očistit lze tělo i duši.

Foto: Thinstock

Všechno začíná v hlavě - včetně očisty celého organismu. Oblíbenou detoxikaci můžete pojmout důkladně a využít všech možností, které pro očištění nabízí alternativní medicína. A dokonce i pod jednou střechou.

Slova o propojení psychiky a fyzické stránky člověka potvrzuje Miroslava Petrová, alternativní psychoterapeutka z detoxikačního a harmonizačního centra Koldín. "Vyznávám celostní přístup k člověku. Mým hlavním tématem je psychosomatika, práce s podvědomím pomocí vizualizace, práce s energetickým systémem člověka, řízená meditace," vysvětluje, jak začíná zdejší pobyt, a co je pro něj vlastně nejdůležitější: věřit metodám, které ovšem oficiální medicína příliš neuznává. Pokud jste typ, který věří pouze v medicínu, založenou na důkazech, pak asi o komplexním detoxikačním pobytu uvažovat nebudete. A třeba je to škoda.

Půst a šťávy čistí

Pokud ale do toho jdete, pak vás kromě odstranění bloků v mysli čeká spousta postupů, při kterých přijde ke slovu tělo. Tak především byste se měli na několik dní rozloučit s jídlem. Vašimi společníky se kromě hladu stanou zeleninové šťávy. Ne ovocné, po těch bychom prý kvůli obsahu cukru měli hlad, vysvětluje Lukáš Bulín, hlavní terapeut koldínského centra Tělo a duše.

Doporučujeme: Konkrétně: Které špatné emoce vyvolají chorobu?

Denně jich zde každý host vypije šest až sedm porcí ze zhruba čtyř a půl kila lisované (nikoliv mixované) zeleniny: špenátu, salátu, mrkve, cukrové řepy (tento cukr se zjevně v Koldíně nepočítá). Tím do sebe dostane potřebné živiny, enzymy a další prvky, nutné k efektivní regeneraci. Třetí až čtvrtý den takové očisty přichází krize, odměnou je ale vyčištěná pleť nová energie a zhubnutí (no aby ne). Zelený nebo temně červený koktejl chutná nečekaně dobře, ale následky jsou očekávatelné.

Výplachem k lehkosti

Těm lze pomoci i terapií, na kterou přísahají světové krásky. Pod názvem hydrokolon se skrývá výplach tlustého střeva výplachem  mnoha litrů vody, která má odnést důsledky nesprávné životosprávy, často i vliv moderních léků, zejména antibiotik na střevní mikroflóru.

S klystýrem se nedá srovnávat, ten vyčistí jen zhuba 25 centimetrů střeva, hydokolon jde mnohem dál. Sám Lukáš Bulín, který vystudoval alternativní medicínu v Indii, však upozorňuje, že jednou je málo. Z patřičnému efektu by člověk měl proces absolvovat aspoň dvakrát - třikrát každého čtvrt roku. Slečna Lucie, která odvážně terapii podstoupila, si pochvaluje získaný pocit lehkosti a především, že to vůbec nebolelo, jak se bála.

Bylinky a horko

Zato na ayurvédskou potní kůru byla tlačenice a nadšený je z ní každý. Horko a pocení opravdu vyhání škodliviny z těla, a tady navíc ozdravné procesy podpoří ještě síla tradičních bylinek. Pročistí dýchací cesty včetně plic, osvěží a prokrví pokožku a uvolní i svaly a šlachy. Obzvlášť, když po ní následuje klasická masáž, doplněná lávovými kameny. Hluboké uvolnění zádových a šíjových svalů a těžce zkoušených kyčlí a jejich připojení k páteři je už samo o sobě nirvánou.

Jógou k sebepoznání

S prohřátým a uvolněným tělem je však čas na hodinu jógy. Bhajanpal Singh, jinak Václav Hnízdil, se soustředí na kundalini jógu, která rozvíjí vědomí vyššího Já a intuici. "Jóga mi ukázala, že vlastní realitu si projektujeme každý sám a každý musí vzít zodpovědnost za svůj život do vlastních rukou," říká, což je jedna z velkých pravd. 

Jóga k ní pomůže dojít pomocí meditace. Mimořádný prožitek provázejí údery na gong, které mnoho z účastníků harmonizačních pobytů v Koldíně popisuje jako psychedelický zážitek, jež je vnitřně změnil.

Léčivé vlny

Velkým tématem alternativní medicíny je biorezonance, takže při očistném programu Tělo a duše můžete samozřejmě využít i ji. Popisů principů této metody najdete na internetu desítky, a ani dva nejsou stejné. V zásadě jde o nespornou skutečnost, že všechny materiální věci mají své vlnění díky kmitání atomů v molekulách. Tajemně vyhlížející přístoj umí využít působení pozitivního vlnění a naopak potlačit účinky negativních vln. 

Faktem je, že elektromagnetické vlny k diagnostikování a léčbě používají všude na světě, ale ne oficiálně. Například však v sousedním Německu je proplácí i zdravotní pojišťovna jako spolehlivou pomoc při odvykání kouření.  

Kapka krve

Zato diagnózu z kapky živé krve současné věda odmítá šmahem. Nesouhlasí, že  by se daly zjistit nemoci a potáže jen vložením  kapky krve mezi dvě sklíčka jako v biologii pro šestou třídu, a dívat se mikroskopem. Pohled máůže - kromě jiného - odhalit děsivé tvary těl různých parazitů.

Tak tento dramatický scénář se v Koldíně nenaplnil. Všechny vzorky ukázaly jen nudnou směs krvinek a cholesterolu. Zato však  nevěřící Tomáš v podobě autorky těchto řádek pocítil jediný esoterický zážitek. Při hovoru o jisté nedávno zesnulé milované bytosti dávno uschlá krev pod mikroskopem začala náhle zběsile proudit....

Veškeré alternativní metody očisty a detoxikace mají obrovskou výhodu. pokud nepomohou, pak zdravému člověku aspoň neublíží. A často pomáhají už tím, že člověka podpoří a pomohou mu najít vnitřní sílu a novou energii, která jediná je pohonem změn.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nemůžete zhubnout? Musíte se naučit jinak myslet

7 věcí, které vedou k depresi. Dejte si na ně pozor

6 věcí o mozku, které vědci zjistili v roce 2015

Kočičí psycholožka: Kočku hajzlíka jsem zatím nepoznala, moje kočky umí i aportovat | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama