reklama

Vlasy v zimě trpí. Víte, jak je ochránit?

Velké teplotní rozdíly způsobené arktickými mrazy škodí nejen tělu, ale i vlasům. Víme, jak o vlasy pečovat, aby stále vypadaly svěží

Foto: Reuters

Veliké teplotní rozdíly škodí nejen tělu, ale i vlasům. Stejně jako si chráníte vlasy v létě před ostrým sluncem, je nutné o ně pečovat i v mrazech.

Vytopené místnosti jsou sice moc příjemné, představte si ale, co se s vlasy stane, když vyjdete do tuhého mrazu ven. Používáte-li navíc k ranní úpravě účesu fén nebo žehličku, vaše vlasy se bez adekvátní péče neobejdou.

Pryč se slámou na hlavě!

Extrémně suché vlasy, které se vysušují v zimě ještě víc než v létě, si zaslouží několik následných postupů v péči.
Myjte si vlasy vlažnou vodou a používejte jen kvalitní vlasovou kosmetiku. Denně ošetřete vlasy kondicionérem. Největší chybou by bylo vyjít s mokrými vlasy ven, nejen kvůli poškození struktury vlasů, riskovala byste své zdraví.

S šampónem šetřete

V zimě se vlasy a pokožka hlavy vysušují nejvíc, proto netrapte svou hlavu příliš častým šampónováním, které by stav ještě zhoršilo.
V neposlední řadě noste čepici či jakoukoliv jinou pokrývku hlavy. Že vám žádný kulich nesluší? Pak alespoň schovávejte vlasy pod šálou či límcem.

Bittnerová: Vložky zdarma? Pro spoustu žen je menstruace stigma, muži diskuzi hrotí | Video: Emma Smetana
reklama
reklama
reklama