reklama
 

Vlasy v zimě trpí. Víte, jak je ochránit?

Velké teplotní rozdíly způsobené arktickými mrazy škodí nejen tělu, ale i vlasům. Víme, jak o vlasy pečovat, aby stále vypadaly svěží

Foto: Reuters

Veliké teplotní rozdíly škodí nejen tělu, ale i vlasům. Stejně jako si chráníte vlasy v létě před ostrým sluncem, je nutné o ně pečovat i v mrazech.

Vytopené místnosti jsou sice moc příjemné, představte si ale, co se s vlasy stane, když vyjdete do tuhého mrazu ven. Používáte-li navíc k ranní úpravě účesu fén nebo žehličku, vaše vlasy se bez adekvátní péče neobejdou.

Pryč se slámou na hlavě!

Extrémně suché vlasy, které se vysušují v zimě ještě víc než v létě, si zaslouží několik následných postupů v péči.
Myjte si vlasy vlažnou vodou a používejte jen kvalitní vlasovou kosmetiku. Denně ošetřete vlasy kondicionérem. Největší chybou by bylo vyjít s mokrými vlasy ven, nejen kvůli poškození struktury vlasů, riskovala byste své zdraví.

S šampónem šetřete

V zimě se vlasy a pokožka hlavy vysušují nejvíc, proto netrapte svou hlavu příliš častým šampónováním, které by stav ještě zhoršilo.
V neposlední řadě noste čepici či jakoukoliv jinou pokrývku hlavy. Že vám žádný kulich nesluší? Pak alespoň schovávejte vlasy pod šálou či límcem.

Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama