reklama

Světoznámá francouzská oděvní značka. Vznikla v roce 1933 díky známému tenistovi, který se jmenuje René Lacosta. Fanoušci ho znali pod přezdívkou Krokodýl nebo Aligátor.

V současné době můžeme u značky Lacoste koupit nejen sportovní oblečení této značky, ale také obuv, parfémy, kabelky, hodinky, brýle a jiné doplňky. Společnost se specializuje na kožené předměty a série tenisových a sportovních triček.

Původní název společnosti je La Chemise LACOSTE S.A. Parfémy této značky jsou pod záštitou mezinárodního koncernu Procter & Gamble. Hlavní firemní sídlo najdeme v městě, které udává módní trendy, v Paříži.

Firma má ve znaku zeleného krokodýla s otevřenou tlamou. Hodně se soustředí na propracování detailů a dbá na kvalitu svých výrobků.

Boty se dost podobají tenisovému tipu. Jde o tenisky se sportovním vzhledem. A je pravdou, že tenisové boty jsou opravdu předchůdcem bot této značky. Ze značky se stala módní ikona, kterou znají po celém světě. Firma boty pouze navrhuje, ale jejich výrobu přenechává na kvalitní britské firmě Pentland.

Lacosta "Pola" jsou trička s límečkem. Ve světě módy tvoří něco jako přechod mezi košilí a tričkem. Hodí se výborně nejen na sport, ale také na letní dovolenou a neformální společenské akce.

Parfémy jsou vyráběny pro lidi, kteří mají rádi svěžest a volnost. Oblibu vzbuzují především u mladých lidí. Vyznačují se svěží sportovní vůní, která je přitažlivá pro lidi, kteří jsou plní energie. Ženám jsou určené řady Inspiration, Pour Femme, Touch of Pink a mužům Essential, Red, Pour Homme a Elegance.

René Lacoste

Bývalý francouzský tenista, který dokonce vyhrál Davis Cup. Narodil se 2. července 1904 a zemřel v roce 1996. Byl zapsán do mezinárodní síně slávy. Po ukončení své kariéry se rozhodl pro kariéru v módním odvětví.

Značka firmy vznikla díky jeho přezdívce, Krokodýl, kterou mu přisoudili američtí novináři. Firmu založil spolu s výrobcem pleteného zboží André Gilierem. Postupem času vytvořili revoluci ve sportovním oblečení.

Jako první se Lacoste odvážil dát značku firmy na vnější stranu trička. V dnešní době je toto už běžnou a samozřejmou záležitostí.

Od roku 1963 jeho firmu spravoval jeho syn Bernard Lacoste, který později svou pozici předal svému mladšímu bratru Michaelovi.

Související články

reklama
reklama
reklama