reklama

Calvin Klein

Calvin Klein Inc. je módní značka s hlavním sídlem v New Yorku. Založil ji americký módní návrhář Calvin Klein, který pochází z rodiny maďarských emigrantů. Je znám pro své provokativní návrhy, minimalismus i barevnou různorodost.

Historie značky CK

Calvin Klein založil v roce 1968 společně s přítelem Barrym Schwartzem značku Calvin Klein Limited a otevřel si obchod s kabáty v New Yorku, kde předvedl svou první kolekci pánských a dámských kabátů. O rok později se již objevil na titulní straně časopisu Vogue a následně rozšířil dámskou kolekci o sportovní módu, klasická saka a spodní prádlo.
Calvin Klein začal brzy získávat ocenění za své kolekce a obrat obchodu se zvýšil na desítky milionů dolarů. Ke konci sedmdesátých let se v sortimentu značky objevily šátky, boty, pásky, sluneční brýle, kosmetiku, džíny nebo pánskou módu. V roce 1978 zmizelo z pultů 200 tisíc džínů CK se značkou na zadní kapse během prvního týdne, kdy se objevily v obchodech.
Rok 1979 je známý svým skandálem, kdy se mladičká herečka Brooke Shields objevila na plakátech jen v jednom kusu oděvu – džínách Calvin Klein.
V roce 2005 prodal návrhář značku výrobci triček Phillips Van Heusen Corp za 430 milionů dolarů.
Oblečení Calvin Klein je unisex, trička i džíny můžou nosit ženy i muži.
Značka zahrnuje také řady slavných parfémů a kolínských. Nejnovější vůně z roku 2011 jsou ck one Shock v dámské i pánské varianě.

Osobnosti a tváře Calvin Klein

Pro módní dům vytvářelo kolekce několik slavných světových designérů, například Italo Zucchelli, Jil Sander, Romeo Gigli a v současné době také Francisco Costa.
Spodní prádlo Calvin Klein se proslavilo především v devadesátých letech dvacátého století díky modelce Kate Moss a plakátům s popovým zpěvákem a současným hercem Markem „Marky Markem“ Wahlbergem.
Mezi další slavné tváře značky Calvin Klein patří fotbalista David Backham, herečky Scarlett Johansson, Diane Kruger a Zoe Saldana, nebo supermodelky Jerry Hall či Natalia Vodianova.

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama