Může za rozchod mobil a Facebook? Rozhodně ho usnadňují
Čím dál víc lidí ukončuje svoje vztahy po telefonu, esemeskou nebo přes Facebook. Nejen muži, ale dokonce i každá druhá žena. Není se čemu divit, pomocí těchto technologií řešíme a domlouváme spoustu věcí, a tak důležitost mezilidské komunikace pomalu slábne, a navíc - rozchod na dálku je tak strašně jednoduchý.
Čím dál víc lidí ukončuje svoje vztahy po telefonu, esemeskou nebo přes Facebook. Nejen muži, ale dokonce i každá druhá žena. Není se čemu divit, pomocí těchto technologií řešíme a domlouváme spoustu věcí, a tak důležitost mezilidské komunikace pomalu slábne, a navíc - rozchod na dálku je tak strašně jednoduchý.
Člověk nevidí reakci toho druhého, nevidí smutek a bolest v jeho obličeji, nevidí slzy. Telefon může kdykoli položit, esemesku či zprávu na Facebooku může hned smazat, anebo ji vůbec nemusí číst. Napadlo vás ale někdy, že právě to, že jsou dnešní rozchody tak strašně jednoduché, může být příčinou častějšího rozcházení, nebo snad dokonce rozvodů?
Bojíme se mluvit
Aniž bychom si to uvědomovali, čím více technologií používáme, tím více mění náš život. Bereme všechny maily, mobily i sociální sítě jako jeho běžnou součást a možná jsme si ani nevšimli, že zadní vrátka v podobě virtuální komunikace ovlivňují naše jednání a usnadňují naše rozhodování. Oslovit někoho je přes internet či mobilní telefon najednou tak jednoduché.
A stejně tak jednoduché je opustit svého partnera. Pomocí mobilního telefonu se se svým partnerem rozchází více než šedesát procent žen do pětadvaceti let. Necelých čtyřicet procent z nich často také jen pošle esemesku. Ženy ve věku mezi pětadvaceti a třiačtyřiceti lety se nejčastěji rozcházejí pomocí e-mailu. Dokonce i ženy kolem padesátky (dokonce celých pětačtyřicet procent z nich) přiznaly, že už se někdy s někým rozešly jen pomocí mobilu. Alespoň to vyplývá z rozsáhlého mezinárodního průzkumu firmy AVG Technologies.
Facebook místo detektiva
Ženy ale spoléhají na moderní technologie i v začátcích vztahu a při poznávání nových potenciálních partnerů. Skoro pětatřicet let dotázaných žen přiznalo, že si na internetu vyhledávají informace o svém napádníkovi ještě předtím, než vyrazí na první schůzku. Nejčastěji zkoumají fotografie jejich společných přátel, co na nich muž dělá, zajímají se o jeho koníčky a procházejí jeho komentáře pod příspěvky na Facebooku.
"Je jasné, že přímá komunikace je ve vztahu lepší než Facebook. Ale uvědomme si, že spousta z nás žije velmi aktivně a nemá tolik času. Není proto překvapení, že tyto technologie hrají čím dál významnější roli v našich životech a že nahrazují osobní kontakt," komentuje výsledky průzkumu Judith Bitterli z marketingu firmy AVG.
Čtěte také: Jak se rozejít? Naživo, e-mailem či po telefonu?
"Je ovšem zajímavé, v jakém objemu ženy, ať už mladé, nebo starší spoléhají na informace, které na internetu najdou. Filtrují potenciální partnery, takže jim mnohdy ani nedají šanci na osobní setkání. Stejně snadno pak vztahy ukončují," dodává.
Největší vliv potom má internet a moderní technologie na Američanky, které si prověřují partnera na inernetu nejčastěji ze všech, po telefonu a přes Facebook se nejčastěji rozcházejí Brazilky. Nejtradičnější přístup ke vztahům potom zastávají Francouzky - před schůzkou si muže vyhledává jen necelá čtvrtina z nich.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
Proč ještě nejste vdaná? Asi jste moc velká mrcha
10 tipů na levné letní rande: Vyzkoušíte některý?
Svěží dech celý den: Pomůže šrucha i tymián! A ještě?