reklama

Třetina mladých lidí se rozchází přes facebook

Rozchody přes facebook, email a mobil? Stále častější

Foto: Facebook

Je to smutná pravda moderní doby - třetina lidí se rozešla přes facebook, email nebo sms. Průzkum zahraniční společnosti Lab 42 odhalil, že tak učinilo třicet tři procent respondentů. Mohlo by se zdát, že se mluví o třináctiletých dětech, průzkumu se však účastnili lidé starší osmnácti let. To, že se tolika lidem zdá v pořádku použít pár kláves k tomu, aby se rozešli se svým protějškem, a vyhnuli se tak přímému kontaktu, je zneklidňující. A navíc, přes čtyřicet pět procent spokojených a milujících se párů, využívá pro komunikaci mezi sebou v prvé řadě zprávy na facebooku.
Po rozchodu si okamžitě svůj status změní padesát dva procent uživatelů facebooku, kdežto třicet osm procent až když si najdou někoho jiného. Zároveň se ukázalo, že téměř šedesát procent respondentů si požádá o přátelství na facebooku okamžitě poté, co potká někoho zajímavého.
V odpovědi na otázku: „Co je nejdůležitější věc, kterou požadujete u svého protějšku?" neuvedla většina dotázaných ani fyzický vzhled, ani citovou pozornost, ani stejný smysl pro humor, silné rodinné cítění nebo osobnost. Odpověděli „Jiné".

Tereza Těžká: Je nás pět, mám třikrát víc lásky i trápení. Je mýtus, že nežárlíme | Video: DVTV, Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama