reklama
 

Jak se rozejít? Naživo, e-mailem či po telefonu?

Možná mě budete chtít ukamenovat, ale já si vážně myslím, že říct někomu do očí, že už s ním nechcete být, je ta nejhorší varianta rozchodu. A nejen pro toho, kdo se rozchází, ale hlavně pro toho opouštěného.

Foto: Profimedia.cz

Možná mě budete chtít ukamenovat, ale já si vážně myslím, že říct někomu do očí, že už s ním nechcete být, je ta nejhorší varianta rozchodu. A nejen pro toho, kdo se rozchází, ale hlavně pro toho opouštěného.

A hned vám vysvětlím proč. Možná si tím (oboustranně) ušetříte spoustu nepříjemností, pláče, výčitek, a koneckonců i času.

Uznávám, že to na první pohled působí bezcitně a cynicky, ale když se nad tím zamyslíte, uvědomíte si, že pokud se s někým rozejdete telefonátem, esemeskou nebo třeba e-mailem, je to rychlé a efektivní. Musíte být ovšem dostatečně odvážní, abyste ihned po tomto kroku byli sbalení a opustili společné působiště. 

Po takovém kroku se zkrátka s tím, koho opouštíte, už nesmíte vidět. Alespoň na pár týdnů či měsíců, než to dotyčný dostatečně rozdýchá. A věřte mi, tohle je tak definitivní řešení, že ho (nebo ji) trápení přejde mnohem rychleji, než kdybyste to chtěli ukončit osobně.

Čtěte také: Rozchod, rozvod: Jak žít dál?

Tím byste si totiž zavařili na spoustu mluvení, zbytečné diskuse, které by vás třeba na chvíli mohli nalomit a vy byste dávali opouštěnémi naděje, že to snad přece ještě není ztraceno. A to je teprve bezcitné - nechávat někoho, aby se v tom takhle koupal.

Pokud se ještě chcete vyhnout i nekonečným telefonům a neustávající esemeskám tázajícím se po pravém důvodu rozchodu či žádajícím další šanci, řekněte, že jste poznali někoho jiného. Je jedno, jestli to je pravda, ale když už váš ex uslyší, že se všechny vaše smysly teď upírají k někomu úplně jinému, nebude se chtít ztrapňovat a nebude se doprošovat. A opět - žádný kontakt rovná se dřívější překonání smutku.

Poslouchejte rádio Frekvence 1 online ZDE >>

No uznejte - něco na tom přece je, ne? Mám s tím několik zkušeností a můžu vám říct, že ve dvou případech mi ty ženy dokonce poděkovaly! Samozřejmě po dostatečně dlouhé době, bezprostředně po rozchodu jsem pro ně samozřejmě byl ten největší zloduch. 

Ale pak mi vážně byly vděčné, že jsem je nenechal se v tom patlat, že jsem jim to dal najevo tak jasně, že jasněji už to nešlo. Zkrátka a dobře - pokud už se vám nechce zůstávat na jednom místě, jednoduše se seberte a běžte dál. Zdlouhavé cavyky kolem toho zdržují nejen vás, ale i váš protějšek, který tím obíráte o dobrou náladu i o příležitosti, kdy se už dávno mohl seznamovat s někým novým.

Co si o tom myslíte vy?

Připadá vám tahle forma rozchodu jako ideální, nebo ji považujete za málo důstojnou? Jakým způsobem se rozcházíte vy, a jak se kdo rozešel s vámi?

Všechny možné druhy rozchodů budou už dnes tématem pořadu Dámský klub na rádiu Frekvence 1

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Pálím mosty: Po rozchodu mě žádná bývalá už nezajímá

Rozešel jsem se s přítelkyní. Na každého se smála

10 jídel pro sexuální zdraví mužů

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama