reklama

Máma zabila autistického syna, nesnesla jeho utrpení

Po většinu svého krátkého života tloukl Juda Mirra opakovaně hlavou o zem. Nebyl schopen mluvit, jen křičel, naříkal a svíjel  se v bolestech. Jeho maminka Gigi ukončila synův život plný trápení vraždou.

Chlapec
Chlapec | Foto: Profimedia.cz

Po většinu svého krátkého života tloukl Juda Mirra opakovaně hlavou o zem. Nebyl schopen mluvit, jen křičel, naříkal a svíjel  se v bolestech.

Gigi Jordan, maminka tohoto osmileté autisty, je americká multimilionářka. Původně pracovala jako vedoucí prodeje velké farmaceutické firmy a dokázala vydělat skutečné jmění. Z farmaceutického průmyslu však odešla, aby se mohla starat o syna. Byla odhodlaná udělat pro něj všechno. Opustila skvělý džob, udělala si ošetřovatelský kurs. Studovala nejnovější lékařskou literaturu, vše konzultovala s předními experty v oboru. Sjezdila kliniky po celé zemi, když zoufale hledala léčbu pro svého syna. Jude dokonce podstoupil transplantaci kmenových buněk z pupečníkové krve. Nic nepomohlo, bolest a nářek přetrvávaly a matka nakonec ukončila synův život plný trápení vraždou. Zároveň se pokusila o sebevraždu.

Doporučujeme: Geniální autista hraje na pračku jako Ringo Starr

"Cítila se jako postava z antické tragédie," říká starý rodinný přítel, lékař Marcus Conant. "Lidé obvykle těžce snášejí dětský pláč. Umíte si představit osm let života s dítětem, které v jednom kuse naříká? Poslední roky pro ni musely být strašné. Nenašla žádnou péči, naději ani úlevu pro syna a čekala už jen na zázrak."

Život jako námět na román

Z právnické bitvy, která se nad mrtvým tělem malého autisty rozpoutala, vyplynuly souvislosti tak spletité, zmatené a protichůdné, že lze jen těžko rozhodnout, zda sledujete romantickou tragédii zoufalé matky, psychologické drama šílené vražedkyně nebo mafiánský thriller o podvodech s léky. Můžete se o tom zkusit rozhodnout po přečtení následujících řádek.

Začalo to jako scénář z Dallasu

Gigi Jordan a Ray Mirra byli kolegové z farmaceutického průmyslu. Oba vydělali velké jmění. Vzali se v roce 1998. Zatímco však byla Gigi vdaná za Mirru, otěhotněla se svým instruktorem jógy, Bulharem Emilem Tzekovem, který byl o deset let mladší. V roce 2001 se Gigi s Rayem rozvedla. Šest dní nato se provdala za Tzekova. Foto z té doby ukazuje šťastnou rodinu: kudrnatého, spokojeného Juda, sedícího mezi usměvavou maminkou a fešáckým tátou. Idyla vydržela čtyři roky.

Čtěte také: David, chlapec z bubliny: Život strašnější než smrt

Pak se manželé rozvedli a Emil Tzekov se péče o postiženého syna vzdal. Vzápětí chlapce adoptoval Raymond Mirra. Dal mu i své jméno. "Bylo to pro chlapce finančně nejvýhodnější," vysvětil Judův biologický otec. Rozvod proběhl přátelsky a Emil zůstal ještě dva roky v chlapcově životě. Roku 2007 však Gigi prosadila zákaz styku. Poté viděl otec syna až v márnici. Přesto na svou bývalou ženu nezanevřel.

"To nechápu," řekl v slzách tisku, "byla to milující matka, žádná vražedkyně. Dítěti by neublížila. Nikdo to nemůže vědět lépe než já. Měla peníze i ty správné kontakty, a přesto se musela den za dnem dívat, jak chlapec trpí. Při záchvatech křičel a křičel... Musel mít obrovské bolesti."

Co se vlastně stalo?

Dne 4. února 2010 mluvila Gigi telefonicky s bývalým manželem. Nikdo neví, co jí řekl, ale šlo o spouštěcí moment, který vedl k tragédii. O den později přivedla máma Juda do luxusního hotelu v New Yorku. Zaplatila v hotovosti skoro 5000 dolarů ze dvě noci v apartmá. Na dveře zavěsila cedulku Nerušit, zamkla dveře na dva západy a zatarasila kliku židlí. Pak podala svému milovanému dítěti smrtící koktejl z různých léků na předpis. Na stole nechala dopis na rozloučenou, kde jako motivaci tragického činu uvádí soucit. "Doufám, že Jude už je na lepším místě," napsala v něm. Pak poslala email své tetě do Belgie s tím, že neměla jinou alternativu, aby dítě ochránila "před dospělými dravci v jeho životě". Nakonec spolkla prášky i ona sama.

Když newyorští policisté vpadli do apartmá, bylo už pro dítě pozdě. Juda ležel v pyžamu na posteli, poklidnou tváří ke stropu, a byl mrtvý. Gigi našli na podlaze napůl v bezvědomí; puls měla slabý a nesouvisle blábolila. Všude kolem ležely rozházemé stovky prášlů na předpis. Když ji odvážela sanitka na pohotovost, požádala o právníka.

Ztracená krev

Bezprostředně poté, co Gigi Jordan našli, odebrali jí krev, aby věděli, kolik a jakých sedativ požila. Vzorek však zmizel neznámo kam. To znemožňuje zjistit zásadní fakt: Pokusila se žena smrtelně předávkovat, a přes svou nespornou kvalifikaci špatně odhadla dávkování? Nebo šlo jen o chladnokrevný kalkul a předstírání pokusu o sebevraždu, aby obhájila vraždu syna? Nemocnice odmítla celou záležitost komentovat a Ronald Kuby, právník Gigi Jordan, hrozí žalobou všem, kteří by se opovážili tvrdit, že šlo o úmysl. Důkazy nejsou...

Šílenství, nebo zločin mafie?

"Raymond se o Juda nezajímal, přestože ho adoptoval. Představoval pro něj jen záminku, jak si vylepšit image. Zjistila jsem ale, že mě ve velkém okrádá. Padělal milionové převody, které vybíral z mých bankovních účtů. Vím také, že obchoduje s lékem proti hemofilii na černém trhu. To je byznys, který vynáší miliardy ročně. Dva naprosto zdraví lidé, kteří pro Raye pracovali, náhle zemřeli za velmi divných okolností. Teď je řada na mně, chce mě zneškodnit jako svědka. Nechal nás s Judem sledovat a Emila najal, aby mě dovedl k šílenství hrozbami, že Juda znásilní a bude mučit," tvrdí Gigi Jordan.

Stala se Gigi opravdu obětí farmaceutické mafie? Ray Mirra její obvinění odmítl a ministerstvo spravedlnosti prohlásilo, že ho na seznamech mafiánů nevede. Je to tedy šílená vražedkyně, pronásledovaná nesmyslnými představami? Ani to nelze vyloučit. Před několika lety byla Gigi přesvědčená, že jejího syna zneužívají satanisté. Úřady ji dokonce přechodně umístily do psychiatrické vazby, aby se ujistili, že nepředstavuje pro syna nebezpečí... Nebo jde jen o zoufalou matku, kterou neschopnost pomoci trpícímu dítěti, dovedla k vraždě z milosrdenství? To bude muset rozhodnout soud, který právě probíhá.

Co si o případu myslíte vy? O tom můžete diskutovat pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Honzík a Daneček: Kluci, kteří zabili své mámy

Část mozku máme v břiše aneb Pocit hnusu zachrání život

Byl jsem šťastně ženatý. Než jsem potkal ji.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama