reklama

Geniální autista hraje na pračku jako Ringo Starr

Ten kluk je prostě neuvěřitelný. Při pohledu na něj se jen těžko bráníte myšlence na nadaného autistického chlapce Simona z filmu Mercury. Malý autista z webu YouTube ani nepotřebuje hudební nástroj. V pohodě mu postačí úplně obyčejný buben od pračky. Ale co s ním dokáže za kouzla!

Foto: Isifa/Thinkstock

Ten kluk je prostě geniální! A při pohledu na něj se jen těžko bráníte myšlence na nadaného autistického chlapce Simona z filmu Mercury nebo na autistu Raymonda z filmu Rain Man.

Malý autista z webu YouTube ani nepotřebuje hudební nástroj. V pohodě mu postačí buben od úplně obyčejné pračky. Ale co s ním dokáže za kouzla!

Naprosto soustředěný rytmicky bubnuje, kouzelně střídá místa, která vydávají různě vysoké zvuky, a skoro to vypadá, jako kdyby měl části pračky sladěné v bubenických terciích. Jak by to asi znělo, kdyby ho posadili za profesionální bicí soupravu. To by Ringo Starr blahé paměti nestačil valit oči! Přesvědčte se sami...

Kytaristé velcí jako kytara

Možná jsou o trochu větší, ale ne o moc. Pět severokorejských dětí je za jejich hudebními nástroji sotva vidět. Zato slyšet je můžete dost dobře. A nestačíte se divit: místy vypadají skoro jako animovaní, tak dokonale přesně jsou malí hudebníci sehraní.

Všimněte si také sólistky uprostřed a jejího naprosto nedětského a nepřirozeného úsměvu. Tady už hledíte do tváře dospělé profesionálky, přestože jí nemůže být víc než pět let...

Sedmiletá hraje jako Paganini

Americká houslistka Brianna Kahane předvádí skladbu The Prayer. Dnes je Brianně 10 let a navštěvuje pověstnou newyorskou Juilliard School. "Miluji hru na housle, protože mě činí vnitřně šťastnou a stejně tak i lidi, kteří mé hře naslouchají. Hra na housle se dotýká a činí svět lepším," říká malá umělkyně.

Své první housličky dostala už ve třech letech - na vlastní přání. První veřejné vystoupení měla o rok později. Fotografická paměť, absolutní hudební sluch, neuvěřitelně obratné prsty a schopnost ztotožnit se s hudbou na úrovni dospělého hráče, to jsou rysy talentované holčičky.

Crazycafe.cz: Podívejte se na další neuvěřitelná videa s malými dětmi ZDE >>

Její repertoár je široký a zahrnuje klasiku od Vivaldiho po Bacha, ale i moderní písničky. Jinak je ale stejná jako jiné děti jejího věku: miluje hraní si s kamarádkami, pizzu, svého psa, plavání, jízdu na kole a sledování pohádek na Disney Channel.

Problém s vystupováním před publikem nemá ani trochu - čím více lidí, tím lépe. "Ráda hraji před spoustou lidí, dodávají mi energii a díky nim ze sebe dostanu to nejlepší," tvrdí. Brianna už vystupovala v show Oprah Winfrey a Ellen DeGeneres i před Billem Clintonem.

"Kdybych hrál na saxofon tak jako ona na housle, můj život by se ubíral úplně jinou cestou, pochválil ji bývalým prezidentem. Jak skvěle hraje, se můžete přesvědčit i vy na našem videu.

videa: YouTube

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Dítě zvané TO: Chlapec, ze kterého máma udělala otroka

Menstruaci lze chápat jako selhání, říká porodník

Na malostranském hřbitově leží svatá holčička

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama