reklama

Byl jsem šťastně ženatý. Než jsem potkal ji

Měl jsem všechno, na co si vzpomenete. Pohlednou manželku, tři skvělé děti, dobře prosperující firmu, díky níž jsme si mohli dovolit spoustu parádních dovolených i krásný dům. Teď sedím v garsonce, všichni mě nenávidí a většina mých peněz padla na rozvod a alimenty. To je tak, když se chlap nechá pobláznit mladou holkou...

Foto: Profimedia.cz

Měl jsem všechno, na co si vzpomenete. Pohlednou manželku, tři skvělé děti, dobře prosperující firmu, díky níž jsme si mohli dovolit spoustu parádních dovolených i krásný dům. Teď sedím v garsonce, všichni mě nenávidí a většina mých peněz padla na rozvod a alimenty. To je tak, když se chlap nechá pobláznit mladou holkou...

Jasně, já vím, je to moje chyba - nevážil jsem si toho, co mám, a pokoušel svoje štěstí. Nedocházelo mi, že mít tak skvělý vztah i po patnácti letech manželství není běžné, že se to nestává každému a že na tom záleží. Možná jsem si taky chtěl dokázat, že i v pětačtyřiceti můžu sbalit mladou krásnou holku. 

Jenže mě nenapadlo, že mladá krásná holka může být taková mrcha. I když, já jsem ten kdo podvedl svoji ženu a vlastně celou rodinu. O mě by se mělo mluvit takovými slovy...

Jde o peníze

Nicméně mě vůbec nenapadlo, že té holce nejde ani o vztah, ani o zábavu, ale čistě jen o peníze. Ne že bych byl nějaký extra boháč, ale samozřejmě jsem jí kupoval dárky, zval ji na drahé večeře, bral ji do nejlepších hotelů... To jí zřejmě stačilo. Možná měla víc takových. Přece jen jsem na ni kvůli rodině neměl čas pořád, a tak mohla mít klidně dva tři další takové hlupáky, což jí bohatě nahradilo jakékoli zaměstnání.

Nevzpomínám si totiž, že by někdy mluvila o tom, že si nějak vydělává, pořád vyprávěla jen to, že studuje. Na to, že ji neživili ani rodiče, kteří prý třou bídu s nouzí někde na vesnici, chodila podezřele draze oblékaná, dokonce měla vlastní auto a byt. 

Tyhle souvislosti mi ale bohužel docvakly až mnohem později

Během toho románku mi vůbec nefungoval mozek, myslel jsem jen... Však víte čím. 

Pak najednou přišla s tím, že je těhotná. Což zřejmě pravda byla, byl jsem s ní i u doktora, který to potvrdil. A ona se bůh ví proč rozhodla, že si dítě nechá. To byla konečná.

Řekl jsem jí, že si to nepřeju, ale že pokud si dítě nechá, budu jí na něj sice platit, ale nechci ho nikdy vidět, protože mám svoji rodinu a rozvádět se nehodlám. Mezi námi to přece mělo být nezávazné, tvrdila, že bere prášky...

Ukončil jsem to s ní, a pár týdnů byl klid

 Jenže pak mi najednou pípla esemeska - začala mě vydírat. Že prý když jí nedám dvacet tisíc, všechno vyklopí manželce. Chvíli jsem s ní o tom diskutoval, ale pak jsem radši zaplatil. Na nějakou dobu ji to utišilo, ale pak se ozvala znovu. A znovu a znovu. 

A manželka se to stejně dověděla. Nějaká její kolegyně z práce mě někde s tou mrchou viděla. Už jsem nezapíral a šel s pravdou ven. Neunesla to, a i přes to, že našemu nejstaršímu synovi je teprve jedenáct, podala žádost o rozvod. 

Nechtěl jsem se s ní hádat o děti...

...ani o majetek, nechal jsem jí maximum všeho, co jsme měli. Chtěl jsem, aby děti vyrůstaly v pohodě, aby jim nic nechybělo, aby kvůli mě nemusely závidět svým spolužákům a podobně.

Takže jsem zradil každého, koho jsem mohl, a teď tu sedím, sám, v prázdném bytě, který nemám energii zařizovat. S dětmi se vídám jednou za čtrnáct dní a kromě nich živím ještě čtvrté dítě. Test otcovství potvrdil, že je opravdu moje.

Všichni, kdo můžete, vezměte si ze mě příklad

 Pokud máte fungující vztah, kterému nic nechybí, neriskujte ho za žádnou cenu. Ani kdyby za vámi přišla samotná Scarlett Johansson. Ty následky jsou mnohem delší než to chvilkové potěšení, které vám poskytne.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Práci nehledá, živím ho já. Jak to změnit?

Chcete pevný zadek? Džíny místo posilovny

Jak se zbavit mravenců: Babské rady a tipy čtenářů

Dvořák může vést ČT jen pár měsíců. Policie byla psychologické divadlo, říká Rožánek | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama