reklama

Pařížská ulice: Luxus i pro obyčejnou ženu?

Vzpomenete si, kdy jste byla naposledy v Pařížské? Ano, v té ulici, která přestože patří k nejdražším a nejznámějším českým třídám, nese tak nečeské, ovšem samozřejmě luxusní a světové jméno.

Foto: Profimedia.cz

Vzpomenete si, kdy jste byla naposledy v Pařížské - a zdali vůbec? Ano, v té ulici, která přestože patří k nejdražším a nejznámějším českým třídám, nese tak nečeské, ovšem samozřejmě luxusní a světové jméno. 

Když jste naposledy šla Pařížskou ulicí, pravděpodobně pro vás byla jen nejkratší cestou z nábřeží na Staroměstské náměstí. Je možné, že se zrovna ve vašem případě pletu, což ale nic nemění na tom, že většina českých žen bere tuto ulici minimálně stejně jako každou jinou, nebo hůř, snaží se jí vyhýbat, protože mají pocit, že tu nemají co dělat. Že sem jednoduše nepatří. 

Co by také česká žena, jejíž průměrný plat je zhruba třikrát menší než cena kabelky od Louise Vuittona, v této ulici měla pohledávat, že?

Kývete hlavou na souhlas? Pak zadržte. V této ulici se dá totiž získat mnohé - přičemž nemám na mysli diamantový prsten od Cartiera a kupodivu ani božskou proplétanou tašku Bottega Veneta.

Přestaňte lhát, začněte se dívat

Pařížská ulice je skvělou inspirací. Místní obchody nabízejí krásné a kvalitní věci a kdo říká, že by žádnou z nich nechtěl mít doma, lže. Když si navíc uvědomíte, že jsou to právě výrobci a návrháři těchto luxusních věcí, kdo určuje, co budete za rok nosit a co se objeví v ochodech jako H&M nebo Zara, pak Pařížská nabízí jakési okno do budoucnosti

Díky ní můžete poznat nový směr francouzské elegance nebo britské tradice a originality ještě dřív, než se na vás začne valit odevšad. Co na tom, že si pak podobné hadříky koupíte třeba v sekáči - módním znalcům jde přece o styl, ne o cenu a značku.

Protože v Pařížské nakupují hlavně cizinci, je tu vysoká koncentrace krásných (nebo alespoň krásně oblečených) lidí. I od nich se dá ledacos okoukat. Mimochodem, nakupovat tu můžete alespoň jednou za čas i vy, pokud jsou produkty světových módních domů vaším snem. Nikdo přece neříká, že si hned musíte pořizovat kabelku za desetitisíce, ale třeba jeden šátek či tričko pořízené k narozeninám, výročí nebo jiné slavnostní příležitosti vás rozhodně nezruinuje.

Nepříjemné prodavačky? Kašlete na ně

Že se vám do obchodů nechce, protože tam na vás budou hloupě koukat? Tak na to zapomeňte. Za prvé tu zaměstnávají jen velmi dobře proškolený personál, který má v popisu práce usmívat se na každého. Za druhé, a to je ještě důležitější, pokud přijdete do obchodu, ať už je to Rolex nebo Billa, pamatujte si, že vy jste v roli zákazníka, kterého mají prodávající obsluhovat, ne hodnotit a soudit. Navíc, čím horší obsluha, tím menší kšeft, ne?

A za třetí - myslíte, že prodavačky, eventuelně ostraha butiků, mají na to, aby si kupovali kabelky a boty za desetitisíce? Jasně, budou mít větší platy, pokud pracují v Pařížské, protože musejí umět jazyk kvůli cizincům. Taky budou jistě mít nějakou slevu na to, co prodávají. Ale to pořád ještě nic neznamená.

Můžete to brát tak, že pokud se na vás mračí a ušklíbají se, velmi pravděpodobně vám závidí, že se hodláte stát majitelkou něčeho, co ony jen prodávají.

Prolistujte si svou ulici

Pařížská ulice je něco jako americký Vogue nebo britská Elle. Spousta lidí na celém světě jimi listuje pravidelně a často, přestože vědí, že si většinu věcí z jeho stránek asi jen tak nekoupí. Prostě se kochají. Pobírají lekce stylu, tříbí si vkus. A až si jej vytříbí, budou vědět, jestli je pro ně lepší investovat do kabelky Chanel či Hermés, protože každá žena by měla mít jednu dvě kabelky, které jí vydrží na celý život a ještě je po ní zdědí dcera a pak její dcera. 

Je ale pravda, že kupovat si takovou kabelku v předražené Pařížské je trochu nesmysl. Určitě je rozumnější přivézt si ji ze zahraničního výletu nebo dovolené a brát ji jako ten nejlepší suvenýr. 

Přesto buďme rádi, že Pařížská existuje

Žádné aspoň trochu moderní středoevropské město se bez podobné třídy neobejde, pokud chce obstát v náročných očích západních (a bohatých ruských) turistů. Možná i díky ní nás cizinci pomalu přestávají vnímat jako tu téměř rozvojovou zemi zničenou komunismem a ležící někde ve východní Evropě, zhruba mezi Kazachstánem a Kyrgyzstánem.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Jak nosit oblek a nevypadat jako buran

15 šokujících věcí, které jste o svatbě určitě nevěděli

Jak z pleti odstranit nežádoucí stopy z léta?

 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama