reklama

Jak z pleti odstranit nežádoucí stopy z léta?

Péče o vaši pleť je nejdůležitější hned po skončení léta. Odstraňte vrásky, pigmentové skvrny i žilky!

Foto: Zdenka Tomis, Profimedia.cz

Opalování, koupání v moři a dovolená jsou už v nedohlednu, ale péče o vaši pleť právě začíná. Slunce, horký vzduch, slaná voda a vše ostatní vaši pleť v létě dokonale vyšťavilo.

Po slunných dnech musí vaše pleť dostat ozdravné hýčkání a také se pokuste zabránit vráskám, pigmentovým skvrnám a jiným kosmetickým neduhům.

Dodejte pleti dostatek hydratace

Léto z vaší pokožky vyžene veškerou vodu, proto je v tento moment nejdůležitější pleť hydratovat vhodným kosmetickým přípravkem. Kromě krémů a hydratačních gelů, myslete na dostatečný pitný režim. Dopřejte své pokožce masky a kosmetická séra, která zvládnou zesvětlit nechtěné skvrny a zmírňují zarudnutí. A co by ozdravná kosmetika měla zvládnout? Určitě se vypořádat s dehydratací, vyhladit vrásky a následně pokožku zklidnit. 

Úbytek kolagenu

V létě pokožka snadno ztrácí pevnost a prověšuje se. S takovýmto problémem si většina kosmetických přípravků už neporadí. Dobrou volbou je využít několik kosmetických procedur. Je jedno, zda dorazíme na kolagenové injekce, nebo podstoupíme mikrojehličkovou radiofrekvenci či oxygenoterapii. Vše bude pro vaši pleť správným krokem.

Nezapomeňte navštívit lékaře

Po častém opalování na dovolené si nezapomeňte kontrolovat změny či nepravidelný tvar, zbarvení nebo růstu znaménka. Pokud se vám něco nebude zdát v pořádku, objednejte se ke kožnímu lékaři. Dermatolog a laserová centra vám pomohou odstranit i nežádoucí žilky či pigmentové skvrny.

Na výběr je chemický peeling, lasery, intenzivní pulzní světlo a jiné účinné metody, které si poradí  s vráskami. Nejlevnější z nich je chemický peeling, který pomocí ovocných kyselin odstraní odumřelé buňky pokožky a vy získáte mladistvější vzhled. Rozšířené póry se stáhnou, vrásky vyhladí a pigmentové skvrny budou téměř neviditelné.

 

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama