reklama

Dnešní muži o sebe pečují stejně jako ženy. Možná víc

Zdá se vám, že se o sebe muži v poslední době trochu moc starají? Není to jen váš pocit. Máme důkaz, že to tak skutečně je.

Foto: Isifa/Thinkstock

Zdá se vám, že se o sebe muži v poslední době trochu moc starají? Není to jen váš pocit. Máme důkaz, že to tak skutečně je, a sice průzkum, podle kterého chodí na kosmetiku každý třetí muž a každý desátý si nechává voskem depilovat podpaží.

Jestli u vás ráno probíhá tradiční boj o koupelnu, připravte se na to, že se možná ještě přiostří. V Británii totiž provedli průzkum, z kterého vyplývá, že o svůj vzhled muži pečují téměř stejně usilovně jako ženy, ne-li více. Je to sice Británie, ale jak víme, k nám světové i evropské trendy vždycky dorazí s mírným zpožděním.

Na co se připravit?

Že sauny a spa už dávno nejsou jen doménou žen, jste si asi už všimla. Nyní je třeba se připravit na to, že muži nejčastěji vzhlíží ke vzhledu Davida Beckhama, čili se mu také snaží alespoň trochu podobat. Malou útěchou je, že na druhém místě žebříčku obdivovaných skončil George Clooney, na třetím Brad Pitt.

Čtěte také: Vousy, knír, plnovous: Vážně jsou takhle muži sexy?

Třetina mužů také přiznává, že není spokojena se svým vzhledem, a že je štve, že nevypadají lépe. Každý třetí muž prý také pravidelně chodí na kosmetiku. Přitom z žen tam chodí jen každá čtvrtá. 

Nejčastěji chodí na takzvané horké holení vousů, na druhém místě jsou relaxační masáže. Každý desátý britský muž si pak nechává odstraňovat chlupy v podpaží voskem.

Před rande na solárko

Průzkum serveru lastminute.com, který cituje on-line deník Daily Mail také ukázal, že 15 procent mužů chodí pravidelně do solária, ještě o jedno procento víc pánů chodí na ošetření pleti a 13 procent z nich si dopřává i pedikúru. Průzkumu se přitom zúčastnili muži starší třiceti let.

Jejich uvažování se navíc změnilo i v tom smyslu, že si ošetření schválně plánují třeba před důležitou schůzkou, například si nechají vyčistit pleť před pohovorem, aby při něm vypadali svěže a nelesklo se jim čelo. Samozřejmě i na solárko zajdou těsně před tím, než mají naplánované třeba rande.

Co vy na to?

Jste rády, že se o sebe muži konečně začali starat? A nezdá se vám, že to trochu přehánějí? Poznáváte v britském průzkumu i české muže? A kde je podle vás ta míra - co je v mužské péči o sebe ještě přijatelné, a co už vám připadá trochu moc? Už teď jsme zvědaví na vaše názory!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Potřebujete zhubnout? Zkuste to podle analýzy DNA

Jak poznat přírodní kosmetiku? Nenechte se nachytat

Neničte si vlasy: Jak a čím je správně česat?

21 let za boj na Ukrajině: Je to přísný trest, ale zavařil si to sám, říká Soukup | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama